Oyun tarihindeki en korkunç 10 sahne

Oyun tarihindeki en korkunç 10 sahne

Oyun tarihindeki en korkunç 10 sahne

Korku oyunları, oyun tarihinde herkes için bir dönem ilgi alanı haline gelmiştir. Oyunlara daha iyi adapte olmamız ve empati kurmamızı sağlayan bu tip gerilim oyunlarında çoğu zaman kendimizi karakter yerine koyduğumuz için heyecan ve korku üst düzeyde olur. İşte bir inceleme sonucunda oyunlarda unutulmaz ve beklenmedik anlarda ortaya çıkan ve herkesin hafızasında yer bırakan bu korkunç anlardan seçtiğimiz 10 tanesini yayınlamak istedik.

10. Silent Hill oyunundaki piramit kafayı gördüğümüz an

Oyun tarihindeki en acaip senaryolara sahip seri olan ve en korkunç oyunlar arasına adını altın harflerle yazdırmış Silent Hill serisi bu listede olmasa olmazdı. Şöyle bir geriye dönüp baktığımızda onlarca korkunç sahne olmasına rağmen, en acaip ve ürkütücü Silent Hill dakikaları sanırız, Piramit Kafa ile başbaşa kaldığımız anlarda ortaya çıkanlardı.

9. Bioshock oyunundaki Rapture City

Klasikler arasındaki yerini çok uzun zamandır alan Bioshock oyunundaki karanlık atmosferi ve her an herşeyi beklediğiniz Rapture şehri, oynayanların çok uzun zaman tüylerini diken diken etmişti.

8. Beklenmedik anda gelen bir hayalet

Fatal Frame serisi unutulmaya yüz tutsa da, oynayanların belki de ömürlerinin son anına kadar unutamayacakları bir anda omuzlarının üzerinde gördükleri hayalet sahnesi listemizde 8. sırayı alıyor.

7. Model Odası

XBOX’ta oynayabileceğiniz en korkunç oyunlardan birisi olan Condemned: Criminal Origins oyununun en korkunç sahnesi de şüphesiz model mankenlerin olduğu odada karanlıkta dolaşmanız.

6. ALMA ile tanışın

Bu yazıyı hazırlayan editör olarak naçizane oynadığım en korkunç oyun serisi olarak F.E.A.R. serisini gösterebilirim. Bu oyunda ise unutamadığım sahne ALMA ile geçen sahnelerdi.

5. Zombi Köpekler

İçerisinde Zombi kelimesi geçince aklımıza ilk gelen oyun serisi olan Resident Evil oyunundaki bu köpekleri unutmak mümkün olmuyor.

4. Paranoyak Cadı

Left 4 Dead oyunundaki paranoyak Cadı tehlikeli hareketleri önceden kestirilemediği için, siz de onu izlerken paranoyak durumuna düşüyorsunuz.

3. İlk Necromorph

Dead Space oyunundaki Necromorphlar da en çok korktuğumuz oyun karakterlerinden. İşte sizler için ilk buluşmadan bir kesit.

2. Banyodaki Ceset

Oynadığımız en rahatsız edici oyunlardan olan Eternal Darkness Sanity’s Reqiuem oyunundaki unutulmaz korkutucu banyo sahnesi listemizdeki 2 numarayı hak ediyor.

1. Bioshock Big Daddy Kavgası

Geldik listemizin bir numarasına, herkesin kendi 1 numarası farklı olabilir ama bize göre en korkunç olanı Bioshock oyunundaki alttaki videodaki sahne. Yorumlar kısmından siz de en korktuğunuz veya gerildiğiniz oyun sahnesini bizlerle paylaşabilirsiniz.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Oyun tarihindeki en korkunç 10 sahne YAPILAN YORUMLAR