Oyunlardaki Unutulmaz Kötü Karakterler

Oyunlardaki Unutulmaz Kötü Karakterler

Oyunlardaki Unutulmaz Kötü Karakterler

Oyunları oyun yapan ve en çok hatırlanan genellikle oyunlardaki başrol karakterleridir. Ama bazı oyunlar vardır ki bu oyunlar kötü karakterleri ile hatırlanır. Resident Evil Nemesis’teki Nemesis, Street Fighter’daki Mr. Bison gibi kötü karakterlerle anılan oyunları ve bu oyunlardaki unutamadığımız kötü karakterleri listeledik :

8. Joker – Batman: Arkham Asylum

Joker

Joker, Batman filmlerinde sevilen ve izlemesi çok keyifli bir karakter olsa da Batman: Arkham serisinde resmen bize kan kusturuyor. Kötülük yöntemleri ve zorluğu ile listemizde olmayı en çok hak eden kötü karakterlerden birisi olduğu kesin.

7. Shang Tsung – Mortal Kombat

Shang Tsung

Mortal Kombat serilerinin hepsinde yer alan kötü karakter Shang Tsung kötülerin başındaki adamdır ve oyunlarda genellikle oyunu bitirmek için yenmeniz gereken son karakterdir. Shang Tsung kendine has hareketlerinin yanı sıra diğer bütün karakterlere dönüşebilmesi de geçmesi en zor adamlardan birisi olmasını sağlıyor.

6. Heihachi Mishima – Tekken 7

Heihachi Mishima

Yaşlı görünüşüne rağmen karizmasından ve gücünden hiçbir şey kaybetmeyen Mishima karakteri Tekken 7 oyununun senaryosunun ortasında yer alıyor. Oyunun unutulmaz bir oyun olmasını iyi karakterlerden çok acımasız Heihachi Mishima karakterine bağlı olduğunu söyleyebiliriz.

5. Jacqueline Natla – Tomb Raider Anniversary

Jacqueline Natla

Tomb Raider serisinde bir çok doğa üst canavar, yaratık ve karakterle savaşıyorsunuz. Jacqueline Natla’nın bunlardan en çok akılda kalanı olduğunu söyleyebiliriz. Karizmatik duruşlu bir iş kadını olan Natla, yeni bir ırkın oluşması için çalışmalar sürdürüyor ve kendisi de bu mutant ırkından bir yaratığa dönüşüyor.

4. Vizier – Prince of Persia Sands of Time

Vizier

Şeytanın elçisi olan Vizier PoP serisinde krallığı ele geçirip Prensi öldürmeye çalışan karakter. Yüzüne baktığınızda bile iğreneceğiniz bir karakter olan Vizier oyunda çeşitli yaratıklara dönüşüp yenilmesi zor bir karakter haline geliyor.

3. Cyberdemon – Doom 3

Cyberdemon

6 metrelik boyu ve korkunç görünümü ile Doom 3 oyununu bir kabus haline getiren Cyberdemon aynı zamanda oyundan aldığınız zevkin artmasını sağlıyor. Ard arda fırlattığı 3 rokete yakalandığınız anda ölümden kaçamayacağınızı da bilmeniz gerekiyor.

2. Combine – Half Life 2

Combine

Half Life 2 oyununun gergin atmosferini daha da gerecek bir karakter olan Combine Half Life 2 gezegenindeki kaynakları toplayıp insanları köle olarak ele geçirmeye çalışan bir kötü karakter olarak karşımıza çıkıyor.

1. Nemesis – Resident Evil 3 Nemesis

Nemesis

Resident Evil 3 oyununa adını veren Nemesis bize göre en zor Resident Evil oyununun serinin 3. oyunu olmasını sağlıyor. Sürekli öldürdüğünüz ve sürekli karşınıza çıkan Nemesis karakteri Racoon City sokaklarını sizin için tam bir kabus haline getiriyor. Nemesis’in korkusundan diğer zombileri gözünüz görmüyor bile.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Oyunlardaki Unutulmaz Kötü Karakterler YAPILAN YORUMLAR