Pacific Gunner ikon

Pacific Gunner

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 7 / 2,33
Loading...

Pasific Gunner, Running Dog Software tarafından yapılmış ve Infogrames tarafından 2002 yılı Aralık ayında piyasaya sunulmuş olan bir aksiyon oyunu.

Pasifik, birçok FPS ve Strateji oyununa ve bir o kadar da filme konu olan bir coğrafya. Hal böyle olunca ortaya birbirinin tekrarı birçok oyun piyasaya çıkıyor. Oyunlar birbirlerinin aynısı olmasalar bu kez de ya grafikleri ya yapay zekaları arızalı çıkıyor. Yani, o kadar olayın geçtiği Pasifikte toplasanız doğru dürüst oyun sayısı ne yazık ki bir elin parmaklarını geçmiyor. Baştan söylemek gerekirse Pasific Gunner da bu elin parmaklarını geçemeyen oyunlar listesinde yerini alıyor.

Pasific Gunner, daha önce birçok klişe örneği olan bir oyun. Daha çok bir arcade oyunu kıvamında da diyebiliriz. Oyunda atom bombasından bir önceki kısmı yani Japon savaş uçaklarının Pasifik’e yaptıkları çıkarmaları konu ediniyoruz. Amacımız, Amerikan Donanması’na saldıran Japon uçaklarını donanmaya zarar vermeden okyanusun derinlerine göndermek. Aslında bu kadar basit duruyor. Sadece konu değil, oyun da bu kadar basit. Oyunun başından sonuna kadar aynı işi yapıyorsunuz. Fareyi elinizden bırakmadan oyun bitiriyorsunuz desem yeridir. Aslında takılmış olduğumuz kısım olayın öyküsü ya da tekdüzeliği değil takıldığımız kısım Pasific Gunner’ın oynayışının tek düze oluşu. Oyun boyunca bir topun ya da uçaksavarın arkasında durmadan aynı işi yapmak ve ateş etmek bize biraz sıkıcı geldi ama kimimiz belki bu tür oyunlardan hoşlanıyor olabilir, bilemeyiz. Bu sebeple bir bilgisayar oyunundan daha çok bir atari oyununa hatta bir el atarisi oyununa benziyor diyebiliriz.

Oyuna bir FPS görüntüsü hakim. Siz silahınızın namlusunu görüyorsunuz bir de gelip geçen uçakları, işte hepsi bu kadar. Ama buna rağmen grafikleri oldukça başarılı. Yiğidi öldür ama hakkını yeme derler ya Pasific Gunner’ın hakkını bu konuda yiyemeyiz. Grafikler ve efektler oldukça başarılı ama bu bir yazılımı oyun yapmaya yetmiyor tabi. İlk başlarda ne güzel grafikler hadi oynayalım deseniz de bir süre sonra bu tekdüzelikten sonra sıkılıyorsunuz. Ses efektlerinin ise öyle çok bir numarası yok, klasik ateş sesleri. Bu kadar olayın içerisinde en çok çalan savaş müziklerini sevdim. Savaş müziklerini cidden iyi seçmişler. Keşke oyun biraz daha dinamik olsaydı da doyasıya oynasaydık ne güzel olurdu demeden de geçemiyoruz.

Yüksek grafik çözünürlüğünde gereğinden fazla donmalar yaratsa da orta seviye de oldukça stabil bir şekilde çalışıyor. Donanımlarınızı pek fazla yoracağını söyleyemem. Bu da bana burada bir yazılım hatasının var olduğunu düşündürüyor. Eğer bir yama geliştirilmişse -ki ben aradım bulamadım- bu yüksek çözünürlüklerde donma sorunu giderilebilir.

Pasific Gunner, işte tam da anlattığımız gibi. İyi grafiklere sahip fakat sıkıcı, çok statik bir oyun. Buna rağmen eğer bu tür arcade oyunlardan hoşlanıyorsanız Pasific Gunner’ı grafiklerinin hatırına deneyebilirsiniz. Keyifli oyunlar.

En son Kas 29, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Tarihi olayları işliyor
Eksileri
  • Düşman sayısını kestirmek zor
  • Grafikler tatmin edici değil

Pacific Gunner Tanıtım Videosu

Pacific Gunner oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Pacific Gunner YAPILAN YORUMLAR