Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Painkiller: Overdose

Painkiller: Overdose

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu733 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
EklenmeAralık 9th, 2015 by
Hemen indir (733 MB)
2855 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

“Ağrı kesici niyetine”

Günlerdir strateji oyunlarından bahsedip durduk. Elbette oyun dünyasında sadece strateji severler yok. Kimilerimiz şöyle bol aksiyonlu, silahlı oyunları seviyor. Aslında aksiyon oyunu hayranlarının strateji oyunu hayranlarından daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Aksiyon oyunlarında oldukça dinamik bir mantık var. Mücadeleye, hıza ve reflekslerimize bolca ihtiyaç duyduğum aksiyon oyunları çeşitli atmosferlerde geçebiliyor. Bazen galaksinin derinliklerinde, bazen bir geminin güvertesinde mücadele ediyoruz. Bazen ise daha fantastik ve para normal olaylar yaşayabiliyoruz. Bu fantastik ve para normal oyunlardan birisi de Painkiller. Painkiller, ilk versiyonu ile bize kendisini bolca sevdirmişti. Ölmüş ama mezarında rahat edememiş bir adam olan Daniel Garner bizim kontrolümüz altında işgalleri engellemeye çalışıyordu. Oyun oldukça metafizik olduğu için iblisin ordusu ile kıyasıya bir mücadele veriyorduk, ne ile peki; abdestle namazla değil çakıyla bıçakla. Dream Catcher, Painkiller’in ikinci sürümü olan Overdose ile yeniden karşımıza çıkıyor. Bu kez Daniel Garner eğil başka bir kahraman ile.

Painkiller Overdose, Painkillerin ilk sürümü ile çok fazla benzerlik taşıyor. Bu kez Daniel ağabey yerine başka bir kahramanımız var demiştik. Yalnız bu kahramanımız da en az Daniel ağabeyimiz kadar paranormal. Daniel ağabey ilk oyunda şeytanı öldürünce, aslında şeytan-melek karışımı olan arkadaşımız şeytanın hapishanesinden kurtuluyor. Aslında olay Müge Anlı’nın programında gösterilecek kadar karışık ve para normal, her neyse.

Painkiller Overdose, oynanış açısından ilk sürümü ile aynı. Değişen ise karakter ve silahlarımız. Yine bölüm geçme mantığı ile ilerliyoruz. Sonuç olarak karşımıza iblisler çıkıyor ve onları öldürerek ilerliyoruz. Ölenlerin ruhlarını toplama olayı yine devam ediyor. Tarot kartları bu oyunda da mevcut. Bunların düşman üzerindeki etkileri oldukça işimize yarıyor. Lazım olan cephaneyi ise çevreden edinebilirsiniz. Oyunda ekstradan bir de bıçak, silah envanterimize kaydedilmiş.

Painkiller sevenler elbette oyunda aynı tadı arayacaklardır ama oyun bu kez biraz kısır kalmış. Yenilik yok denecek kadar az. Grafik motoru geliştirilmemiş. Hikâye ise sıradan olarak ilerliyor. Multiplayer desteği hala mevcut ama yine pek fazla yenilik içermeyerek. Modellemeler biraz eski kalmış. Fantastik tasarımlar kendisini koruyor ve dişe değer bir gelişme yok. Müzikler ise hafif gerilimli rock tarzını koruyor.

Oldukça paranormal ve fantastik bir hikâyeye sahip olan Painkiller, bu kez kendini yenilemeyi başaramamış. Fakat aksiyon severler için hala o gerilimli aksiyon havasını koruyor diyebiliriz. Arkasından bu kadar kötü söz söyledik diye Painkiller’i yedirtecek de değiliz. Biz başarısız bulduk dediysek bir önceki sürümüne göre başarısız dedik, yine kendisi ile kıyasladık yani. Grafik motoru biraz geri kalmış olsa da, aksiyonu tam gaz devam ediyor. Şöyle fantastik, para normal ve aksiyon dolu bir oyun oynamak isteyenler gönül rahatlığı ile Painkiller Overdose’yi deneyebilirler. Eğer ilk sürümü denemediyseniz, hikâyeye birazcık yabancılık çekebilirsiniz ama bir süre sonra çok kolay adapte olacaksınız. Benim tavsiyem elbette ki önce ilk oyunu oynayıp sonra Overdose’yi denemenizden yana olacaktır. Tabi ki bu şart değil, ilk elden Overdose’yi de deneyebilirsiniz, zaten kolay adapte olacağınızı söylemiştim. Sıradaki oyun bizden tüm aksiyon severlere gelsin; Keyifli oyunlar.

Artıları
  • Hedef vurma eğlencesi
  • Sürreal oyun mimarisi
  • Korkunç yaratık düşmanlar
Eksileri
  • Amaçsızca oynuyorsunuz
  • Görüntülerde yavaşlama ve donmalar oluyor
  • Uzun yüklenme süreleri

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Videosu

Youtube
2855 kez indirildi
Etiketler: ,


Painkiller: Overdose Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. şükrü arda dedi ki:

    yani sitede çok güzel oyunlar var diğer sitelerde para istiyo teşekkürler

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :