Painkiller: Overdose ikon

Painkiller: Overdose

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 20 / 5,00
Loading...

“Ağrı kesici niyetine”

Günlerdir strateji oyunlarından bahsedip durduk. Elbette oyun dünyasında sadece strateji severler yok. Kimilerimiz şöyle bol aksiyonlu, silahlı oyunları seviyor. Aslında aksiyon oyunu hayranlarının strateji oyunu hayranlarından daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Aksiyon oyunlarında oldukça dinamik bir mantık var. Mücadeleye, hıza ve reflekslerimize bolca ihtiyaç duyan aksiyon oyunları çeşitli atmosferlerde geçebiliyor. Bazen galaksinin derinliklerinde, bazen bir geminin güvertesinde mücadele ediyoruz. Bazen ise daha fantastik ve paranormal olaylar yaşayabiliyoruz. Bu fantastik ve paranormal oyunlardan birisi de Painkiller. Painkiller, ilk versiyonu ile bize kendisini bolca sevdirmişti. Ölmüş ama mezarında rahat edememiş bir adam olan Daniel Garner bizim kontrolümüz altında işgalleri engellemeye çalışıyordu. Oyun oldukça metafizik olduğu için iblisin ordusu ile kıyasıya bir mücadele veriyorduk, ne ile peki; çakıyla bıçakla. DreamCatcher, Painkiller’in ikinci sürümü olan Overdose ile yeniden karşımıza çıkıyor. Bu kez Daniel Garner değil başka bir kahraman ile.

Painkiller Overdose, Painkiller’ın ilk sürümü ile çok fazla benzerlik taşıyor. Bu kez Daniel ağabey yerine başka bir kahramanımız var demiştik. Yalnız bu kahramanımız da en az Daniel ağabeyimiz kadar paranormal. Daniel ağabey ilk oyunda şeytanı öldürünce, aslında şeytan-melek karışımı olan arkadaşımız şeytanın hapishanesinden kurtuluyor.

Painkiller Overdose, oynanış açısından ilk sürümü ile aynı. Değişen ise karakter ve silahlarımız. Yine bölüm geçme mantığı ile ilerliyoruz. Sonuç olarak karşımıza iblisler çıkıyor ve onları öldürerek ilerliyoruz. Ölenlerin ruhlarını toplama olayı yine devam ediyor. Tarot kartları bu oyunda da mevcut. Bunların düşman üzerindeki etkileri oldukça işimize yarıyor. Lazım olan cephaneyi ise çevreden edinebilirsiniz. Oyunda ekstradan bir de bıçak, silah envanterimize kaydedilmiş.

Painkiller sevenler elbette oyunda aynı tadı arayacaklardır ama oyun bu kez biraz kısır kalmış. Yenilik yok denecek kadar az. Grafik motoru geliştirilmemiş. Hikaye ise sıradan olarak ilerliyor. Multiplayer desteği hala mevcut ama yine pek fazla yenilik içermeyerek. Modellemeler biraz eski kalmış. Fantastik tasarımlar kendisini koruyor ve dişe değer bir gelişme yok. Müzikler ise hafif gerilimli rock tarzını koruyor.

Oldukça paranormal ve fantastik bir hikayeye sahip olan Painkiller, bu kez kendini yenilemeyi başaramamış. Fakat aksiyon severler için hala o gerilimli aksiyon havasını koruyor diyebiliriz. Arkasından bu kadar kötü söz söyledik diye Painkiller’ı yedirtecek de değiliz. Biz başarısız bulduk dediysek bir önceki sürümüne göre başarısız dedik, yine kendisi ile kıyasladık yani. Grafik motoru biraz geri kalmış olsa da, aksiyonu tam gaz devam ediyor. Şöyle fantastik, paranormal ve aksiyon dolu bir oyun oynamak isteyenler gönül rahatlığı ile Painkiller Overdose’u deneyebilirler. Eğer ilk sürümü denemediyseniz, hikayeye birazcık yabancılık çekebilirsiniz ama bir süre sonra çok kolay adapte olacaksınız. Benim tavsiyem elbette ki önce ilk oyunu oynayıp sonra Overdose’u denemenizden yana olacaktır. Tabi ki bu şart değil, ilk elden Overdose’u da deneyebilirsiniz, zaten kolay adapte olacağınızı söylemiştim. Sıradaki oyun bizden tüm aksiyon severlere gelsin; Keyifli oyunlar.

En son Nis 26, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
 • Hedef vurma eğlencesi
 • Sürreal oyun mimarisi
 • Korkunç yaratık düşmanlar
Eksileri
 • Amaçsızca oynuyorsunuz
 • Görüntülerde yavaşlama ve donmalar oluyor
 • Uzun yüklenme süreleri

Painkiller: Overdose Tanıtım Videosu

Painkiller: Overdose oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Painkiller: Overdose YAPILAN YORUMLAR
 • şükrü arda
  1 sene önce

  yani sitede çok güzel oyunlar var diğer sitelerde para istiyo teşekkürler