Paramanya ikon

Paramanya


Paramanya, Monopoly tarzında oynayabileceğiniz eğlenceli ve tamamen Türkçe olarak sunulan bir masa oyunudur. Bir masa oyunu olarak Monopoly oynamış kişilerin tanıdık olduğu zar atma ve oyun tablosu üzerinde ilerleme tarzında oynanış Paramanya oyununda da sizleri bekliyor.

Oyun tablosunda Türkiye şehirlerinin de aralarında olduğu dünyanın en çok tanınan şehirleri kareler halinde sıralanmış. Bunların arasında “Şans” “Bonus Oyun” “Vergi Dairesi” gibi kareler de var. Attığınız zar kadar bu karelerde ilerleyerek denk geldiğiniz kare bir şehir ise bu şehri satın alıp buraya ev ve otel kurabilirsiniz. Daha sonra buraya gelecek oyunculardan yerinizin değerine göre para alacaksınız. Bir başkasına ait olan şehre denk geldiğinizde ise sizin para ödemeniz gerekecek. Oyundaki amaç daha fazla emlak daha fazla para kazanmak. Şans karesine denk geldiğinizde şans destesinden sıradaki kartı çekeceksiniz ve karttaki olayı gerçekleştirmeniz sizden istenecek. Bonus Oyun karesine denk geldiğinizde size para kazandırabilecek bonus oyunlar oynayacaksınız. Vergi Dairesi karesine denk geldiğinizde adından da anlaşılacağı gibi sizden vergi ücreti kesilecek.

Oyun sosyal bir oyun olduğu için kendi karakterinizi oluşturup diğer oyunculara karşı oynuyorsunuz. Oyunda oynayabileceğiniz 8 farklı harita bulunuyor. Oyun içi sohbet sistemi oyuncularla konuşmanıza da imkan sağlıyor. Genel bir puanınız ve tabelalarda oyun sıralamanız yer alıyor. Sıralamalarınıza göre zaman zaman yapılan etkinlik ve turnuvalarda çeşitli ödüller kazanabiliyorsunuz. Oyunda çeşitli dönemlerde Kanuni Sultan Süleyman ve Nasrettin Hoca gibi tema güncellemeleri geliyor ve değişik oynanışlar sunuyor.

En son Oca 24, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Türkçe olması
  • Sürekli güncelleniyor
  • Yüksek rekabet ortamı
Eksileri
  • Az da olsa öde kazan elementleri var

Paramanya Tanıtım Videosu

Paramanya oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Paramanya YAPILAN YORUMLAR