Pause Tuşuna Dahi Basamayacağınız Bağımlılık Yapan Oyunlar

Pause Tuşuna Dahi Basamayacağınız Bağımlılık Yapan Oyunlar

Pause Tuşuna Dahi Basamayacağınız Bağımlılık Yapan Oyunlar

Bazı oyunlar insanın hayatında çok fazla değer taşır. Örneğin çoğumuzun ilk oyunu olan Mario, bir dönem elimizden düşürmediğimiz Tetris, atari salonlarında çılgına döndüğümüz Street Fighter, mobil oyunlarla bizi tanıştıran Angry Birds vs. vs. bu liste bu şekilde uzar gider. İşte uzayıp giden bu listeyi sıralayıp sizin de fikirlerinizi almak istiyoruz :

10. Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Çılgın atmosferi, muhteşem planlanmış görevleri, harika oyun hikayesi ve fenomen haline gelmiş karakterleri ile GTA 5 oyununu oynuyorsanız eliniz asla pause tuşuna gitmeyecektir. Oyunu bitirene kadar birbirinden zorlu görevleri tamamlamanız gerekiyor ve bazı bölümler bir kaç adımdan oluşuyor. Ama Rockstar Games firması oyuncunun bir bölümde takılıp kalmasını engellemek için sıkışıp kalınan yerleri geçebilme özelliği de eklemiş.

9. Tetris

Tetris

Aranızda Tetris oynarken uzun çubuk beklemenin ne olduğunu bilmeyen varsa çok şey kaçırıyor. Hemen eski pilli Tetris atarilerinden bir tane bulup bir an önce bağımlı olsunlar! Şaka bir yana ilk çıktığı yıllarda ve Türkiye’ye geldiği yıllarda çılgınca herkesin elinden düşürmediği anne babalarla oyun sırası kavgası yapılan Tetris oyunu listedeki yerini son derece hak ediyor.

8. Minecraft

Minecraft

Çıktığı andan itibaren dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi haline gelen ve oyun dünyasında çığır açan bir oyun olan Minecraft oyununun basit ve blok grafik yapısına bakıldığında bu başarıyı yakalayacağını kimse tahmin edemezdi. Ama artık konsollardan, cep telefonu, tablet ve bilgisayarlardan oynayabildiğiniz oyun dünyanın en çok bağımlılık yapan oyunlarından birisi. Özellikle Youtube üzerinden videoları en çok izlenen oyun olma ünvanına da sahip olan Minecraft yaşı küçük oyuncuların bir numaralı tercihi. Minecraft oyununu indirmek için tıklayın!

7. Assassin’s Creed Origins

Assassin's Creed Origins

Assassin’s Creed serisinin tüm oyunları muhteşem planlanmış, orijinal hikayeye sahip ve bilgisayarın başına insanı kilitleyecek kadar bağımlılık yapıcı oyunlar. Ama eğer siz de benim gibi bir antik Mısır hayranı iseniz Assassin’s Creed Origins oyunu size çok çok farklı gelecek ve büyülenmiş hissedeceksiniz.

6. Candy Crush Saga

Candy Crush Saga

Mobil telefonlarda bir dönem herkesin deli gibi oynadığı, hala da hatırı sayılır kişide oyuncu tabanının bulunduğu Candy Crush Saga özellikle mobil oyunlar anlamında öncü oyunlardan birisi. Yapımcısı King şirketinin adını duyurmasını ve dünyanın sayılı oyun yapım firmalarından birisi olmasını sağlayan oyun ciddi manada bağımlılık yapıyor ve can beklemek ise en kötü olanı. Candy Crush Saga oyununu bilgisayara indirmek için tıklayın!

5. Super Mario Bros.

Super Mario Bros

Heralde Mario’nun bu sürümünü oynayıp bağımlılık haline getirmeyen yoktur. Benim çocukluğumun en büyük takıntısı Mario oyununu bitirmeye çalışmaktı. Altınları toplamak, mantarın peşinden koşmak, kirpi şeklindeki yaratıklardan kaçmak, borulardan çıkan insan yiyen bitkilere yakalanmamak, kısacası her şeyi ile unutulmaz bir oyundu Super Mario Bros. Siz de oyunu tekrar oynayıp nostalji yapmak için buraya tıklayıp Super Mario Bros. indirebilirsiniz!

4. Mortal Kombat

Mortal Kombat

En eski ve en çok oynanan dövüş oyunlarından birisi olan Mortal Kombat o kadar fenomen bir oyun ki, oyunu konu alan sinema filmleri çekilmiş ve sinema filmleri gişe rekorları kırmıştır. Oyunun efsanevi müzikleri, muhteşem karakterleri ve korkunç oyun atmosferi diğer dövüş oyunlarından başarı ile sıyrılmasını sağlıyor. Mortal Kombat oyunlarını indirmek için buraya tıklayın!

3. Angry Birds

Angry Birds

Angry Birds mobil oyun kavramını hayatımıza sokan, dünyada en çok oynanan mobil oyun olma özelliğine sahip, daha sonradan animasyon filmi bile çekilen muhteşem bir fenomen oyundur. Basit mantığına rağmen değişik fizik bulmacalar ve değişik özellikteki kuşlar sayesinde çeşitliliği yakalamış oyun mobil oyunlar açısından açık ara en çok bağımlılık yapan oyundur. Angry Birds oyunları indirmek için tıklayın!

2. The Sims

The Sims

Gerçek hayatın neredeyse birebir simülasyonu haline gelen The Sims oyununa bazen gerçek hayattan da fazla zaman ayırıyor olabilirsiniz. Çünkü hem çok bağımlılık yapıcı bir oyun hem de gerçek hayatta yapamadığınız ve başaramadığınız şeyleri oyunda hızlandırılmış bir şekilde yapabilmek son derece tatmin edici. Eğer hala The Sims serisinden bir oyun oynamadıysanız büyük şey kaybediyorsunuz. The Sims oyunları indirmek için tıklayın!

1. Street Fighter

Street Fighter

dövüş oyunu denince akla gelen ilk isim olan Street Fighter kadar bağımlılık yapıcı bir oyun belki de dünyaya gelmedi. Özellikle arkadaşlarınızla oynamak, yeni çıkan versiyonlarını denemek, farklı karakterlerle oyun bitirmeye çalışmak bu muhteşem oyunu öne çıkaran yeni deneyimlerden. Street Fighter oyunlarını indirmek için tıklayın!

Siz de yorumlar kısmından sizin oynayıp bağımlısı olduğunuz oyunları paylaşabilirsiniz…

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Pause Tuşuna Dahi Basamayacağınız Bağımlılık Yapan Oyunlar YAPILAN YORUMLAR
Geldanlagen
Sultanbeyli Escort