Pepper Panic Saga ikon

Pepper Panic Saga


Pepper Panic Saga, tıpkı Candy Crush gibi eğlenceli bir bulmaca oyunudur. Facebook üzerinden oynanarak çok meşhur bir hala gelen Pepper Panic Saga King.com tarafından oluşturulmuş giderek popülaritesini arttırmış bir oyundur.

İsminden de anlaşılacağı gibi renkli biberlerden oluşan oyun, kullanıcılarına renkli ve zevkli dakikalar yaşatmaktadır. Pepper Panic Saga oyunun başkahramanı Pepper Puppy ismini taşıyan sevimli bir köpek. Pepper Puppy’nin en sevdiği yiyecek ise fazlasıyla acı olan çili biberleri. Oyuna göre oldukça acı olan bu çili biberlerinden aynı renkte olanlar eşleştirildiğinde tıpkı Candy Crush’taki şekerler gibi büyük patlamalara yol açmaktadır. Kullanıcılar oyuna ilk girdiğinde bir oyun tahtası üzerinde yer alan renkli çili biberleri ile karşılaşmaktadır. Oyunculara ilk olarak örnekler ile nasıl oynanacağı gösterilmektedir. Tüm oyunlarda olduğu gibi Pepper Panic Saga’nın da ilk seviyeleri oldukça kolay ve hızlı geçilen seviyelerdir. Ancak oyun ilerledikçe zorluk seviyesi de artmaktadır. Kullanıcılar aynı renkte çili biberlerini eşleştirdikçe biberler patlamakta ve alevler meydana gelmektedir. Ayrıca patlamalar esnasında oyundan gelen ses kullanıcıların motivasyonunu da oldukça artırmaktadır. Seviyeyi geçen kullanıcılar bir sonraki seviyeye ulaşırken sevimli köpek Pepper Puppy ile evlerin arasında bulunan seviye kutucuklarından geçerler.

Kullanıcıların biberleri en hızlı şekilde bularak seviye atlamaları için dikkat etmesi gereken bir kaç nokta vardır. Öncelikle oyunu en hızlı şekilde ve en yüksek puanı alarak bitirmek için en az 4-5 biberi eşleştirmeye çalışın. 3 biberi birleştirseniz de biberleri patlatabilirsiniz ama yüksek sayıda biberi eşleştirerek yüksek puanlar alabilirsiniz. Biberleri patlatmaya en alt sıradan başlamak oldukça avantajlıdır. Kullanıcılar en alt sıralardaki biberleri patlattıkça üstten yeni biberler gelmektedir ve kullanıcıların şansı artmaktadır. Eğer renkli eşleştirme oyunlarını oynamaktan zevk alan kişilerdensiniz Pepper Panic Saga tam size göre!

En son Oca 25, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Parlak ve eğlenceli grafikler
  • Çok sayıda bölüm
  • Değişik güçlendiriciler
Eksileri
  • Büyük yaşlara pek hitap etmiyor gibi

Pepper Panic Saga Tanıtım Videosu

Pepper Panic Saga oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Pepper Panic Saga YAPILAN YORUMLAR