Pro Evolution Soccer 2010 ikon

Pro Evolution Soccer 2010


Pes 2010, Konami firması tarafından 2010 yılı için çıkarılmış başarılı futbol simülasyon oyunudur. Oyun Pro Evolution Soccer serisinin zirve yapıp Fifa serisinin önüne en çok geçtiği oyunlardan birisidir. Pes 2009 oyununda beklenen yenilikleri bulamayan oyunseverleri bu sefer mutlu etmeyi başarabilmişler.

Pes 2010 oyununda önceki sürümlere göre taktik ayarlar çok daha genişletilmiş ve çeşitlendirilmiş olarak karşımıza çıkıyor. Pes 2008’den Pes 2009’a geçişte pek geliştirilmeyen grafikler bu sefer çok daha fazla güzelleştirme ile geliyor. Sahada maç oynarken de daha gerçekçi bir futbol deneyimi de hissediliyor. Pes 2009 yılında olduğu gibi yüksek yetenekli oyuncuların özellikle uzaklardan vurduğu her şut gol olmuyor, pas atarken pasın yönünü iyi belirtmeniz gerekiyor, dripling yapabilmek için yeteneğiniz olması gerekiyor.

Oyunda yine Messi, Ronaldinho ve Ronaldo gibi yıldız futbolcular ön plana çıkıyor. Büyük liglerin tamamının liglerini ve oyuncularını oyunda bulabilirsiniz. Ayrıca tüm milli takımları ve bu milli takımlarda oynayan oyuncuları da oyunda görebilirsiniz.

Oyunun turnuva modlarının yanı sıra lig modları da yer alıyor. Bu modları oynayabileceğiniz 6 farklı kamera açısı ve zum yapabilme imkanı da oyunu daha oynanır kılıyor. Oyunun başarılı bulduğumuz spiker özelliğinin de Türkçe dilini desteklemediğini belirtelim.

En son May 1, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Pro Evolution Soccer 2010 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP SP3, Vista SP1
İşlemci : Intel Pentium IV 2.4GHz veya eşdeğeri
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı : 8 GB
Ekran Kartı : 128MB, NVIDIA GeForce FX veya AMD/ATI Radeon 9700
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
  • Lag problemleri azaltılmış online oynanış
  • Mükemmel futbolcu benzerlikleri
  • Simülasyon tarzı oynanış
  • Ana Lig moduna Şampiyonlar Ligi eklenmiş
Eksileri
  • Sadece tek bir yeni oyun modu eklenmiş
  • Çok iyi olmayan spiker sistemi
  • Yeterince geliştirilmemiş

Pro Evolution Soccer 2010 Tanıtım Videosu

Pro Evolution Soccer 2010 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Pro Evolution Soccer 2010 YAPILAN YORUMLAR