Peter Jackson’s King Kong ikon

Peter Jackson’s King Kong


Ubisoft tarafından geliştirilen aksiyon – macera türündeki video oyunu Peter Jackson’s King Kong, konusunu 2005 yapımı King Kong filminden alıyor. Zaten oyun da filmin yönetmeni Peter Jackson ve oyun tasarımcısı Michel Ancel’ın iş birliği ile geliştirilmiş. Oyunun ortaya çıkmasında filmin yönetmeni Peter Jackson’un rolü büyük. Geliştirilen oyunun filmin galasına kısa bir süre kala tanıtılması ile hem filme olan ilgiyi artırmak hem de film hakkında seyircilere bazı ipuçları vermek amaçlanmış.

Filmde, batmak üzere olan bir film yapımcısı olan Carl Denham, içinde bulunduğu durumdan kurtulmak ve çok iyi bir film çekmek için senarist arkadaşı Jack Driscoll’dan yardım ister. Çok fazla bütçeleri olmadığından dolayı piyasada tutunamamış ve çok fazla bir şey istemeyen oyunculardan kurdukları bir ekiple filmi çekmek için bir adaya giderler. Adaya vardıklarında bir gariplik olduğunu sezen ekibi ilk olarak adanın devasa boyutlardaki duvarları karşılar. Carl Denham adanın çekim için çok uygun olduğunu düşünür ve çekime koyulur. Bir süre sonra Carl Denham dışında tüm ekip adanın lanetli yaratıklarla dolu olduğunu anlasa da Denham gözü dönmüşcesine her şeyi filmine çekmeye devam eder. Çekim sırasında karşılaştıkları King Kong ise filmin başrolündeki Ann Darrow’u kaçırır ve hikaye bambaşka yerlere gider.

Masaüstü bilgisayar ve çeşitli oyun konsollarında oynanabilen oyun, tıpkı film senaryosunda olduğu gibi adada geçen süreci konu almakta. Oyunda film yapımcısı Jack Driscoll ve King Kong’u kontrol edebileceğimiz bölümler bulunmakta. Oyun aynı zamanda hem ilk kişinin gözünden (Jack Driscoll) hem de üçüncü şahıs gözünden (King Kong) oynayabileceğimiz şekilde tasarlanmış. Jack Driscoll’u kontrol ettiğimiz bölümlerde hayatta kalmak için mücadele eden bir karakterle oynarken, King Kong’u kontrol ettiğimiz bölümlerde ise devasa güce sahip oradan oraya atlayıp zıplayabilen bir gorille oynuyoruz. Bu özelliğiyle, aynı oyun içinde birden fazla oyun oynuyormuş hissine kapılmak mümkün.

Oldukça kaliteli grafiklere sahip oyunda ada ortamı oldukça güzel canlandırılmış. Kullanılan ses ve müzikler de gayet yerinde ve başarılı. Oyunda bulunan bulmacalar biraz daha zor olsa fena olmazmış. Bunun yanında bazı sahnelerin biraz daha kısa olması da mümkün olabilirmiş. Her ne kadar ufak tefek eleştirilerimiz olsa da Peter Jackson’s King Kong, oyun severlerin oynamaktan keyif alacağı ve farklı duyguları birlikte yaşayacağı son derece güzel bir oyun.

En son Ara 1, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Peter Jackson’s King Kong Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows Xp / 7 / 8
İşlemci : Intel Serisi Pentium IV 2.80 GHZ ya da AMD serisi Athlon
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı : 6 GB
Ekran Kartı : GeForce 6200 LE / Radeon Xpress 1200 series
DirectX : DirectX 9

Peter Jackson’s King Kong Tanıtım Videosu

Peter Jackson’s King Kong oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Peter Jackson’s King Kong YAPILAN YORUMLAR