Project Cars 2 PS4 ikon

Project Cars 2 PS4


Bir Simülasyon Oyunundan Daha Fazlası

İlk oyundaki hatalarından ders aldığını belli eden geliştirici, ikinci oyunda bu hataları en aza indirgemek için çalışıldığını belli etmiş. İlk oyunu sorunlarıyla bilirken, ikinci oyunu simülasyon dünyasında uyandırdığı yankı ile tanıyoruz.

İlk oyundaki gamepad ile oynama zorluğu bu oyunda aşılarak oyuncuların en büyük sorunlarından birisi düzeltilmiş. Gamepad hassasiyeti maksimuma çıkarılmış ve oyuncuların iyi bir yarışçı seti almasını zorunlu kılmayan bir oynanış rahatlığı sunulmuş. Tabii yine de her araç için pratik yapmanız, ayarlarını kendinize göre düzenlemeniz ve oluşturduğunuz profilleri kaydetmeniz gerekiyor.

Yeterli pist sayısı, kariyer modundaki iyileştirmeler de göze çarpan geliştirmeler arasında yer alıyor. Ancak bunlara nazaran eksikleri de var ki; yapay zekada sorunlar var ve araç sayısı bir hayli kısıtlı. Her ne kadar dikkat edilmesi gereken noktalar olsa da oyunu oynanmaz hale getiren sorunlar olmadığı için pek üzerinde durmuyoruz.

Grafikler

Geliştirmeler yapıldığını ve iyileştirildiğini söylediğimiz bu oyunda ne yazık ki grafikleri övemeyeceğiz. Yetersiz ışıklandırma kalitesi, rakiplerinin seviyesine çıkamamış atmosferik yapı… Gran Turismo Sport veya Forza gibi rakipleriyle karşılaştırıldığında çok daha alt sınıfa kaçan bir motora sahip. Yalnızca yağışlı havalarda sizi biraz içine çekip göz kamaştırabilmesi büyük eksiklik.

Oynanış

Project Cars 2, kapsamlı bir kariyer modu, geliştirilmiş kontroller ve birbirinden farklı yarış disiplinine sahip modlarıyla oynanış bakımından daha yüksek puanlar alıyor.

Keşfedilmeyi bekleyen 60 pist bulunuyor. Ralli keyfi yaşatacak toprak pistlerden Formula araçları ile asfaltı yakıp geçeceğiniz yarış pistlerine kadar çeşit çeşit doyurucu detaylara sahip pistler bulunuyor. Ayrıca farklı hava durumları ve buna bağlı olarak değişen araç performansları da gerçekçiliği bir üst kademeye çıkaran etkenlerden.

Araç demişken; oyunda 197 adet araç bulunuyor! Bu sayı 162 araç bulunan rakibi Gran Turismo Sport’dan yüksekken, 700 araç bulunduran rakibi Forza’dan bir hayli düşük kalıyor.

Çok oyunculu turnuvalarla oyundaki heyecan ve rekabet artarken, ilk oyuna nazaran düzeltilen bağlantı sorunları da artık oyuncuların canını sıkmıyor. Ancak her ne kadar oynanış geliştirilmiş olsa da bir turnuvada gamepad ile oynarken yarış seti ile oynayan birine göre bir adım geride olduğunuzu belirtmemiz gerekiyor.

En son Eki 19, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Kapsamlı yol tutuşu ve fizik modelleri
  • Motor sporları dünyasından çok fazla çeşitlilik
  • Yarış oyunlarındaki rakiplerinden üstün dinamik hava durumu
  • Çok aşırı sayıda pist ve araç
Eksileri
  • Yapay zeka yeteri kadar iyi değil
  • Kariyer modu çok fazla çaba gerektiriyor
  • Bir takım hatalar mevcut

Project Cars 2 PS4 Tanıtım Videosu

Project Cars 2 PS4 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Project Cars 2 PS4 YAPILAN YORUMLAR