Prototype inceleme

Prototype inceleme

Prototype inceleme

Prototype oyunu 23 Haziran 2009 tarihinde oyunu indirmek isteyenlerin huzuruna çıkacak olup Radical Int firmasının ürünü olan aksiyon içerikli bir oyundur. Online oynama desteği bulunmayan Prototype oyununda maksimum 1 kişi ile mücadele verebileceksiniz. Prototype oyununun piyasaya sunumu ile ünlü oyun şirketi Sierra ilgilenmektedir. Bu oyunda başkahraman Alex isimli biridir. Oyun Amerika’nın New York kentinde geçip Alex’in bir virüsten zarar görmesi sonucunda yaşadığı olayları konu edinmektedir.

Radical Entertainment ve Activision tarafından ortaya çıkarılan, aksiyon oyunu Prototype beklediği ilgiyi gören bir oyun olarak dikkat çekiyor. Prototype oyununun belli başlı oyunların bir karışımı olarak tasarlandığını ama genel olarak hiçbirine benzemediğini söylemek yanlış olmaz. Zaman zaman Resident Evil oyununa, zaman zaman X Files dizisine, zaman zamansa Hulk çizgi filmlerine benzetebileceğiniz bu oyunu oynamak gerçekten çok zevkli. Radical Entertainment zaten daha önce 2 adet Hulk oyununu piyasaya sürerek, aksiyon konusundaki başarısını kanıtlamıştı.

Oyunda ordu tarafından Zeus olarak adlandırılmış, Alex Mercer karakterini canlandırıyorsunuz. İşte bu Zeus öyle büyük bir silah ki, devletin yaratmış olduğu tüm süper kahramanların bir karışımı olarak düşünmek yanlış olmaz. Evet yanlış duymadınız, oyunda çok ekstra güçlere ve özelliklere sahip olan bir süper kahramanı yöneteceksiniz. Oyun 1969 yılında başlıyor ve Idaho’nun Hope kasabasında gözlerinizi açıyorsunuz. Adı “Hope” ( Türkçesi umut ) olmasına rağmen, bu kasaba oyun içerisinde tamamen umutsuzluklara tanıklık ediyor. GENTEK adlı genetik firmasının bilim adamları korkunç bir deney sayesinde, felaket bir virüs ürettiler.

Konu klasik Resident Evil’in Umbrella şirketini andırıyor. Tesadüfe bakın ki onlar da yememiş içmemiş, korkunç bir virüs üretmişlerdi. Aynı Resident Evil oyununda olduğu gibi Prototype oyununda da ortaya çıkan bu virüs insanların genlerini bozarak, onları zombivari yaratıklara çeviriyor. Fakat bir genç kız bu virüse uyum sağlayarak mutasyon geçirmedi. Bu kızın adı Elizabeth Greene idi. Bu kız hariç bütün Hope kasabası nükleer bomba ile ortadan kaldırılmıştı. İşte Blacklight adı verilen bu virüs GENTEK bilim adamları tarafından incelenmeye devam edildi. Bu bilim adamlarından birisi olan Zeus da bu virüsü incelerken etkilendi ve onu süper kahraman haline getirdi. Oyunun girişindeki video ise gerçekten tüylerinizi diken diken edecek türden. Pek çok türlü açılış videoları izledik ama böyle bir çarpıcı girişe az rastladık. Videoyu izlerken aslında oyunda bizim misyonumuzun ne olduğunu da anlıyoruz. Video geçtikten sonra ise çoğunluğu virüsten etkilenmiş New York şehri çıkıyor karşımıza. Oyundaki Zeus karakterinden biraz bahsetmek gerekirse muhteşem yeteneklere sahip ve geçmişini sorgulayan bir bilim adamı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bir yandan da New York’u virüsten kurtarmak gibi bir misyonu vardır.

Aslında Call Of Duty, GTA, Serious Sam gibi bu tarzın oyunlarında hep bir insandınız ve silahlar bularak düşmanlarınızı öldürüyordunuz. Ama Zeus karakterinin kendisinde zaten bulunan ve kullanabileceğiniz süper kahraman güçleri bulunuyor. Bu açıdan baktığınızda oyun bizi çizginin öteki yanına geçiriyor. Şimdi onlar düşünsün, artık her istediğini yapabilen, düşman yaratıklar değil, biziz. Zeus’un bu güne kadar hiçbir süper kahramanda görmediğimiz özellikleri de mevcut. Örnek olarak öldürdüğü insanlara ait hatıraları görüntüleyebiliyor. Ayrıca onlara ait bütün yetenekleri kendisine geçirebilen Zeus bu konuda bize Heros dizisindeki Sylar’ı anımsatıyor. Oyunun senaryosunu daha fazla açık etmeden, sizlere gereken sistem gereksinimlerini sunmak istiyoruz.

Prototype Oyunu Hangi Sistem Gereksinimleri ile Oynayabilirim?

İşlemci : Core 2 Duo E6700 2.66GHz / Athlon 64 X2 Dual Core 3800+ (Siz hangi işlemci türünü kullanıyorsanız)

Ram : En az 2048 mb kısa süreli hafıza

Ekran Kartı :Geforce 7800 GS / Radeon X1800 Series 256MB

Boş Alan : 7 Gb boş alan sabit diskimizde olmalıdır.

İşletim Sistemi : XP/Vista

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Prototype inceleme YAPILAN YORUMLAR
  • ahmet yılmaz
    1 ay önce

    nasıl indirmak abı

  • emirhan
    10 ay önce

    indirmak istiyorum