Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Pure

Pure

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu1.66 GB
İşletim SistemiWindows Xp / 7 / 8 / Vista
EklenmeKasım 30th, 2015 by
Hemen indir (1.66 GB)
2095 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...Loading...

Hıza, Manzaraya ve Akrobasiye Hazır Ol

Hız tutkusunun kimileri için bir yaşam tarzı olduğundan daha önce defalarca bahsetmiştik. Pek çok yarış oyununu beraber incelemiş ve beraber test etmiştik. Sizin için bu kez bambaşka bir oyun sunuyoruz. Yarışma heyecanı, yüksek hız, artistik jimnastik, akrobasi ve doğa manzarasının harmanlandığı bir oyun olan Pure, görüp görebileceğimiz en farklı yarış oyunlarından bir tanesi. Bu kez bisiklet değil, motosiklet değil, otomobil değil, uçak değil ATV yarıştırıyoruz. Evet, yanlış duymadınız, ATV’ler ile arazilerin tozunu alacağımız bu oyunda amacımız sadece hız yapmak değil hız ile birlikte akrobasinin ve adrenalinin zirvesine ulaşmak. Bu da Pure’yi diğer yarış oyunlarından farklı kılıyor.

Pure’yi bilgisayarınıza kurup çalıştırmaya başladığınız andan itibaren farkı yaşamaya başlıyorsunuz. Grafikleri ve özellikle müzikleri ile dikkatimizi çeken Pure, yarış dünyasının aranan oyunlarından birisi olmayı başarıyor. Oyunda temel olarak iki tür yarış modu var. Bunlardan oyuna alışmak ve hızlı bir oyun oynamak için geliştirilmiş olan Single Event, diğeri ise asıl ilerleyiş bölümümüz olan World Tour.

World Tour, klasik step by step mantığı ile ilerleyen bir bölüm. Burada aracınızı seçerek yarışmalara katılıyor ve başarılı oldukça yeni ve daha zorlu bölümlerde yarışma şansı buluyorsunuz. Pure’yi diğerlerinden farklı kılan noktalardan birisi de işte tam burada yer alıyor. Birçok yarış oyununda yeni pist ve yeni rakipler ile yarışabilmek için bir önceki yarışı birincilik ile tamamlamanız gerekiyor. Pure’de ise bu mantık değiştirilmiş. Bir sonraki yarışta yer alabilmek için yarışı birincilik ile bitirmek zorunda değilsiniz, oyunda yeterli puanı toplamış olmanız gerekiyor. Bu puanlama da yarış sıralaması ve akrobasinize göre belirleniyor. Yani önemli olan sadece yarışmayı birinci bitirmek değil, yarış içerisinde bol bol akrobatik hareket sergilemek. Tabi bu hareketlerinde bir kısıtlaması var. Her hareketi, her karakter ile her motorda yapamıyorsunuz. Seçtiğiniz karakter ve motor özelliğinize göre hareketler belirlenmiş. Tabi ki basit hareketleri yaparak puan topladıktan sonra yani tecrübe kazandıktan sonra daha sıra dışı hareketlere girişebiliyorsunuz.

World Tour’a başlamak için kendimize bir karakter ve araç yaratıyoruz. İlk başlarda yarışlar bizi zorlamasa da daha sonra rakipler daha güçlü olmaya ve arazi şartları zorlaşmaya başlıyor. Arazi demişken yarış jeolojisi çok iyi. Yani yarıştığımız arazilerin yapısı gerçekçi ve göze hitap ediyor. Hatta bazen yerden yükseldikçe ayalarınızın altında süzülen manzarayı izlerken yarışmayı unutuyorsunuz. En azından benim gibi doğaseverler için durum böyle. Oyunda hayal gücü ve tasarım iliklerine kadar kullanılmış. Hazır araziden bahis açmışken, motorların araziye uygunluğundan da söz edelim. World Tour’a D sınıfı bir motor ile başlıyorsunuz. Fakat bir süre sonra zorlaşacak arazi koşullarınıza ve yarış dinamizmine yeterli gelmeyen motoru C sınıfına yükseltmeniz gerekiyor. Aksi takdirde yeni arazilerde ve yarışlarda mücadele edemiyorsunuz. Ayrıca her motorun belirli arazilere uyumu söz konusu.

Örneğin çok hızlı bir motorunuz var ve kanyon tipi arazilerde çok işinize yarıyor ama bu motor kum zeminde de aynı performansı göstermiyor. Bu kez kum zemine daha uygun bir motor ile yarışmak durumunda kalıyorsunuz. Bu yüzden elinizin altında birkaç model motorun bulunmasında oldukça yarar var. Zaten modifiyeler ile motorunuzun gücünü arttırabiliyorsunuz. Ayrıca hangi arazide hangi motorun daha iyi performans verdiğini bilmek için de araziyi ve motorları çok iyi tanımanız gerekli. Tıpkı bir at yarışı gibi. Bazı atlar kumda bazıları çimde iyi performans veriyor. Zaten akrobasi yaparken arada bir ATV’lerin kişnediğine şahit olabilirsiniz. Şaka değil, gerçekten öyle bir efekt verilmiş. Yani her akrobasinin kendisine özgü bir efekt sesi var. Zaten oyunun sesleri oldukça başarılı. Zaten yarış sırasındaki müzikler o kadar iyi ki oyun sonunda birkaç yabancı şarkı öğrenmiş oluyorsunuz. Oyun grafikleri ise muhteşem. Araziden motorlara kadar her şey çok güzel tasarlanmış. Yarış severlere şiddetle tavsiye edeceğimiz oyunlardan biri olan Pure’yi mutlaka ama mutlaka denemelisiniz. Keyifli oyunlar.

Artıları
  • Oynaması eğlenceli
  • Grafikler yeterli
Eksileri
  • Zorluk seviyesi çok düşük

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Videosu

Youtube
2095 kez indirildi
Etiketler: ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :