Rail Simulator

Rail Simulator

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu471 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
Eklenme TarihiAralık 20th, 2015
Hemen indir (471 MB)
2809 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(9 votes, average: 4,22 out of 5)
Loading...Loading...

Rail Simulator, Kuju Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan bir tren simülasyonu oyunu.

Oyunda buharlı, dizel ve elektrik çekişli trenler olmak üzere 3 farklı tren tipi bulunuyor. Trenlere ait olan yetenekler fare ve klavye ile kontrol ediliyor. Oyunda tren ile serbest bir şekilde dolaşabilmek için serbest dolaşım modunun yanı sıra çeşitli senaryolar da bulunuyor. Animasyon şeklinde yük ve yolcuların bulunduğu oyunda hava günün saatlerine göre dinamik olarak değişiyor.

Avrupa ve Güney Amerika’da olmak üzere Oxford – Paddington, Bath Green Park – Templecombe, Newcastle – York, Hagen – Siegel olmak üzere 4 farklı rota bulunuyor. Her biri birbirinden farklı uzunluk ve durak sayısına sahip rotalarda aralarında Black Five, DB 101, SD40-2 gibi lokomotiflerin de bulunduğu toplamda 10 adet lokomotif bulunuyor.

İçeriği özelleştirmek için bir araç paketi, NASA’dan alınan verilerle yapılmış arazi modellemeleri, düz ve yaylı bir sisteme dayalı parça yapımı, farklı kavşak konfigürasyonları ve sahne yerleşimleri ile tren simülasyonu için önemli ve gerçekçiliği yakalama noktasında gerekli verileri barındıran Rail Simulator’de yolcu toplama, kargo taşıma gibi çeşitli görevlerin oluşturulabileceği bir senaryo editörü de bulunuyor. Bu senaryo editörü ile oyuncuya aynı zamanda çok çeşitli düzenler ve kendi sahnesini oluşturma imkanı da veriyor.

Bir simülatör oyunu için ortalama grafiklere sahip olan oyunda oyun kontrollerine alışmak özellikle simülatör ve tren kullanımı içeren oyunlara aşina olmayanlar için ilk başta biraz karmaşık geliyor. Bunda oyun için hazırlanan kılavuzun yeteri kadar bilgi içermediğinin payı olduğunu da söylemek lazım.

Rail Simulator, özellikle simulasyon türündeki oyunları seven oyunseverlere hitap ediyor ve farklı ve yeni bir oyun deneyimi sunuyor.

Artıları
  • Oyun efektleri gerçekçi duruyor
  • Başarılı kontroller
  • Bu türe göre iyi sayılabilecek grafikler
Eksileri
  • Görevler çok tek düze
Etiketler: ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :