Rail Simulator ikon

Rail Simulator

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 38 / 4,22
Loading...

Rail Simulator, Kuju Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan bir tren simülasyonu oyunu.

Oyunda buharlı, dizel ve elektrik çekişli trenler olmak üzere 3 farklı tren tipi bulunuyor. Trenlere ait olan yetenekler fare ve klavye ile kontrol ediliyor. Oyunda tren ile serbest bir şekilde dolaşabilmek için serbest dolaşım modunun yanı sıra çeşitli senaryolar da bulunuyor. Animasyon şeklinde yük ve yolcuların bulunduğu oyunda hava günün saatlerine göre dinamik olarak değişiyor.

Avrupa ve Güney Amerika’da olmak üzere Oxford – Paddington, Bath Green Park – Templecombe, Newcastle – York, Hagen – Siegel olmak üzere 4 farklı rota bulunuyor. Her biri birbirinden farklı uzunluk ve durak sayısına sahip rotalarda aralarında Black Five, DB 101, SD40-2 gibi lokomotiflerin de bulunduğu toplamda 10 adet lokomotif bulunuyor.

İçeriği özelleştirmek için bir araç paketi, NASA’dan alınan verilerle yapılmış arazi modellemeleri, düz ve yaylı bir sisteme dayalı parça yapımı, farklı kavşak konfigürasyonları ve sahne yerleşimleri ile tren simülasyonu için önemli ve gerçekçiliği yakalama noktasında gerekli verileri barındıran Rail Simulator’de yolcu toplama, kargo taşıma gibi çeşitli görevlerin oluşturulabileceği bir senaryo editörü de bulunuyor. Bu senaryo editörü ile oyuncuya aynı zamanda çok çeşitli düzenler ve kendi sahnesini oluşturma imkanı da veriyor.

Bir simülatör oyunu için ortalama grafiklere sahip olan oyunda oyun kontrollerine alışmak özellikle simülatör ve tren kullanımı içeren oyunlara aşina olmayanlar için ilk başta biraz karmaşık geliyor. Bunda oyun için hazırlanan kılavuzun yeteri kadar bilgi içermediğinin payı olduğunu da söylemek lazım.

Rail Simulator, özellikle simülasyon türündeki oyunları seven oyunseverlere hitap ediyor ve farklı ve yeni bir oyun deneyimi sunuyor.

En son Oca 5, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Oyun efektleri gerçekçi duruyor
  • Başarılı kontroller
  • Bu türe göre iyi sayılabilecek grafikler
Eksileri
  • Görevler çok tek düze

Rail Simulator Tanıtım Videosu

Rail Simulator oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Rail Simulator YAPILAN YORUMLAR