Ratatouille ikon

Ratatouille

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 30 / 4,29
Loading...

Ratatouille animasyon filmini izleyenler oyuna da bayılacaklar. Daha önce Oyuncak Hikayesi, Arabalar ve Kayıp Balık Nemo gibi çığır açan animasyon filmlerinin de yapımcısı olan Pixar bu eğlenceli oyunun da yapımcısı olarak karşımıza çıkıyor. Filmdeki senaryo ve karakterlerle oluşturulmuş oyunda kendinizi Remy ile oynarken bulacaksınız. Oyunda bu fare karakter ile platformlarda zıplayıp hoplayarak, koşarak ve yüzerek yolunuzu bulup çeşitli bölümleri geçmeye çalışacaksınız. Şef Linguini size her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyor. Ayrıca filmdeki karakterlerden Emile, Django ve diğerleri de sizleri bekliyor.

Oyunda hem macera hem de arcade tarzı oynanış birlikte sunuluyor. Bunların yanı sıra yer yer karşınıza çıkan bulmacaları da çözmelisiniz. Oyunun geçtiği mekanlar ise bir farenin gözünden bir evin bahçesi veya evin içinde bir yer olabiliyor. Bir fare olarak oynadığınız için tüm objeler size devasa gelecek. Oyunda da Remy iyi yemeklerden hoşlanıyor ve ünlü bir şef olmak istiyor. Bu yüzden maceradan maceraya sürüklenmesi de kaçınılmaz oluyor. Oyunda 3D olarak oynuyorsunuz ve platformlar sizi kısıtlamıyor. Bu tip bir oynanışa hemen alışamayabilirsiniz ama oyunun başındaki öğretici kısım bu konuda size yardımcı oluyor.

Ratatouille oyununda 5 farklı lokasyonda geçen 30 tane bölüm bulunuyor. Oyun bu anlamda oldukça uzun ve doyurucu bir içeriğe sahip. Oyun 2009 yapımı olmasına rağmen grafikleri film animasyonuna benzediği için çok hoş grafiklerle oynayacaksınız. Zaten film için çalışmış profesyonel bir ekip tarafından sağlanan seslendirmeler, müzikler ve animasyonlar muhteşem kalitede.

En son Nis 26, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Ratatouille Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 2000/XP/Vista
İşlemci : Intel Pentium III @ 800 MHz
Ram : 256 MB
Harddisk Alanı : 2 GB
Ekran Kartı : 64 MB VRAM
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
  • Sevilen karakter
  • Başarılı seslendirmeler ve animasyonlar
  • Küçük oyunculara hitap eden oynanış
Eksileri
  • Büyük yaşlar için çok basit gelecek oynanış
  • Grafikler mükemmel sayılmaz

Ratatouille Tanıtım Videosu

Ratatouille oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Ratatouille YAPILAN YORUMLAR
  • emre
    1 sene önce

    ağlamıcam gözüme toz kaçtı yıllar 🙁