Rescue 2013 Everyday Heroes ikon

Rescue 2013 Everyday Heroes

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 34 / 4,25
Loading...

Biz her gün kahramanız…

Bulunduğumuz coğrafyada, kahramanlık dendiğinde aklımıza Polis ya da Asker gelir. Bu mesleklerden birisine dâhil olunduğunda potansiyel kahramansınızdır. Filmlerde, dizilerde ya da romanlarda sert diye tabir edilen adamların neredeyse hepsi bu mesleklerden çıkar. Batı ülkelerinde de durum az çok böyle. Tabi itfaiyeciliği saymazsak. İtfaiyecilik mesleği, Amerika ve Avrupa ülkelerinde oldukça önem verilen ve kahramanlık statüsü biçilen meslekler arasındadır. Zaten böyle olması da son derece doğal, çünkü onlarca belki de yüzlerce kişinin hayatlarını İtfaiye erleri kurtarıyor, hem de her gün. Son zamanlarda İtfaiye teması ülkemizde de işlenmeye başlandı. Aslında geç bile kalındı. Neyse, itfaiyecilik ve önemi konusuna değinmemim sebebini açıklayayım artık. Bir itfaiye simülasyonundan bahsetmek istiyorum bu yazımda.

Rescue 2013 Everyday Heroes isimli bu simülatör oyun, yazımın konusunu oluşturacak. Rescue 2013 Everyday Heroes, gerçekçi bir itfaiye similasyonu. Rondomedia tarafından çıkartılmış bu oyunda amacımız; günün kahramanı olmak. Ancak bir günün değil, her günün. Oyun simülasyon şeklinde olduğu için bir itfaiye departmanı tam olarak bizden soruluyor. Yani, binada bulunan eşyaların yerleşiminden tutun da itfaiye erlerine verilen eğitimlere kadar her aşamayı ayrı ayrı düzenlemek, yapılacak operasyonlarda başarı sağlamak için önemli adımlar oluyor. İtfaiye çalışanlarının çok zor şartlar altında çalışmaları gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bu zor şartlara uyum sağlamak için hem bedensel hem de zihinsel olarak sürekli hazır olmaları gerektiğini de fark ettik diyelim. Ne yapmamız gerekir? Cevabımız; antrenman ve eğlence. Yapılacak sportif faaliyetler sayesinde, çalışanlar zor koşullarda dayanıklılıklarını koruyabilecekler. Ayrıca, çalışanların hoş vakit geçirmeleri için sunulan çeşitli oyunlar da onların zihinsel olarak rahatlamasını sağlayacaktır. Zaten simülasyon oyunlarının amacı da budur; normal yaşam da nasılsa, oyunda da öyle olmak zorunda.

Şimdi biraz aksiyon zamanı, şehirde bir otobüs kazası oldu ve araçlar yanmaya başladı ya da bir ev aniden alev aldı belki de bir orman yangını başladı, ne zaman ne olacağını asla bilemeyiz. Peki, bu bizim için bir bahane mi? Eğer kahraman olmak istiyorsak, elbette değil. Olay ne zaman ya da nerede olursa olsun, hızlı müdahale etmek bizim işimiz. Müdahale birimlerini ve araçlarını hazırlayın, vakit daralıyor. Her itfaiye aracının farklı su taşıma kapasiteleri ve basınçları var. Başlangıçta özellikçe biraz alt seviyede başlasak da göstereceğimiz performans ve başarılı müdahaleler sayesinde kazandığımız ödüllerle, itfaiye departmanımıza yeni araçlar ekleyebiliyoruz. Bu arada araçların bakımlarını sürekli olarak yapmayı unutmayın, çünkü olaylara yetersiz su miktarı ile müdahale etmek zorunda kalırsanız, başarısızlık kaçınılmaz olacaktır. Bu arada oyundaki yangın söndürme araçlarının hepsi gerçek hayattaki Alman ve Fin itfaiye araçlarının birebir kopyası. Doğal olarak, yangın söndürmek için kullanılan malzemeler de bu alanda kullanılan malzemelerden modellenmiş durumda. Yani oyuncuya gerçeklik hissini yaşatmak adına, Rondomedia her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüş. Sonuç olarak Rescue 2013 Everyday Heroes, simülasyon oyunları sevenlere son derece heyecanlı dakikalar yaşatabilecek kapasite de bir oyun. Grafiksel yapısı ve araç modellemeleri sayesinde de üst düzey bir oynanışa sahip. Size kalansa, şehirde yeni kahramanlık destanları yazmak oluyor.

En son Nis 22, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Rescue 2013 Everyday Heroes Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows Vista / 7 / 8
İşlemci : Intel Dual Core 2, 2.0 GHZveya daha iyi
Ram : 2 GB
Harddisk Alanı : 1 GB
Ekran Kartı : ATI Radeon HD 2000 serisi veya Nvidia 7800
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
  • Kahramanlık duygusu
  • İnsanlara yardım etme
  • Hızlı oynanış
Eksileri
  • Yetersiz grafikler

Rescue 2013 Everyday Heroes Tanıtım Videosu

Rescue 2013 Everyday Heroes oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Rescue 2013 Everyday Heroes YAPILAN YORUMLAR