Resident Evil 3 Nemesis ikon

Resident Evil 3 Nemesis

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 89 / 3,87
Loading...

Resident Evil 3 Nemesis 2000 yılında Capcom tarafından geliştirilen ve Resident Evil serisinin 3. oyunu olan hayatta kalma ve korku temalı macera oyunudur. Resident Evil serisinin üne kavuşmasını sağlayan çok iyi bir hikaye, sizi korkutan düşmanlar ve zombiler ve çok başarı ile hazırlanmış karakterler.

Resident Evil 3 Nemesis oyununa ismini veren mutasyona uğramış yaratık Nemesis oyun boyunca sizin peşinizde olacak ve tabiri caizse kabusunuz olacak. Bir kaç sefer Nemesis ile karşılaşıp onu öldürdüğünüzü zannedebilirsiniz. Ama tekrar tekrar karşınıza çıkıp sinirlerinizi tam anlamıyla yerle bir edecek. Oyundaki zombi virüslerine sebebiyet veren Umbrella şirketi tarafından S.T.A.R.S. ekibi üyelerini yakalayıp öldürmek için geliştirilip görevlendirilen Nemesis ortalıkta “Stars Stars!” diye bağırarak geziniyor.

Resident Evil 3 oyununda S.T.A.R.S. takımından Jill Valentine olarak oynuyorsunuz. Resident Evil 2 gibi Raccoon City’de geçiyor. Hatta Resident Evil 2 oynarken girdiğiniz bir çok mekanı bu oyunda da göreceksiniz. Zaten oyunun ilk yarısı Resident Evil 2’den önceki 24 saati sonraki yarısı ise 2 gün sonrasını konu alıyor. T-Virus’ün Raccoon City’ye nasıl yayıldığı ve bunun çerçevesinde gelişen olaylar oyunun hikayesini oluşturuyor.

Oyunda grafikler çok az olarak geliştirilmiş olsa da geri kalan her şey neredeyse Resident Evil 2 ile aynı. Ayrı bir oyundan ziyade sanki 2. oyuna bir genişletme paketi çıkarılmış gibi. 2. oyundan alışık olduğumuz şifalı bitkiler, oyunu kaydetmek için gereken mürekkep, oyun kayıt daktilosu, eşyalarınıza kısayol oluşturduğunuz sandıklar, girdiğiniz her mekanda değişen kamera açıları, ortalıkta yavaş yavaş dolaşan dibinize gelince üzerinize zıplayan zombiler ve silah kıtlığı 3. oyunda da devam ediyor. Oyunda yine çeşitli objeleri toplamak ve bunları kullanacağınız doğru yerleri bulmak, bulmacaları çözerek ilerlemek çok büyük kısmı oluşturuyor. Bu konuda Capcom oyunlarda en iyi bulmacaları hazırlayan geliştiricilerden. Nemesis oyununda da hayran kalacağınız yer yer sizi aşırı zorlayacak bulmacalarla karşılaşacaksınız.

En son Eki 27, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Resident Evil 3 Nemesis Tanıtım Videosu

Resident Evil 3 Nemesis oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Resident Evil 3 Nemesis YAPILAN YORUMLAR
 • Tuğçe
  6 ay önce

  Oyun online mi?

  • Admin
   6 ay önce

   Hayır oyun online bir oyun değil.

 • ismail
  8 ay önce

  windows 7 ultimate de çalışırmı

  • Admin
   8 ay önce

   Evet çalışır.

 • burak
  9 ay önce

  windows 7 desteklermi

  • Admin
   9 ay önce

   Evet, oyunu Windows 7 işletim sisteminde oynayabilirsiniz.

 • ALİCAN
  1 sene önce

  indirdiğimizde direk kurulacak mı hmn acil cvp??????????????????????????????????????????????????????????

  • Admin
   1 sene önce

   İndirdiğiniz dosyadan kurulum yapmalısınız.