Return to Mysterious Island 2 ikon

Return to Mysterious Island 2

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 17 / 2,83
Loading...

Return to Mysterious Island, Adventure Company tarafından geliştirilen ve Jules Verne’nin The Mysterious Island adlı hikayesinden uyarlanan bir oyun. Return to Mysterious Island oyununun birincisinde karakterimiz Mina’yı bir kumsalda tek başına bulmuştuk. Bu ikinci oyunda ise Mina ve partneri maymun Jep’i, tekrar adada mahsur kalmış bir şekilde buluyoruz. İlkinden farklı olarak maymunumuz da artık oyuncu tarafından kontrol edilebiliyor ve ilk oyuna oranla işlerin daha zorlaştırıldığını görüyoruz.

Genel çerçevede Return to Mysterious Island 2 oyununu yukarıdaki şekilde tanımlayabiliriz. Ancak derinlemesine bir inceleme yapmamızı hak eden bir oyun ile karşı karşıyayız. İkinci oyun, Mina ve Jep’in birinci oyunun sonunda helikopterle kurtulmalarının sonrasını göstererek başlıyor. Aslında kurtulamadıklarını göstererek. Mina ve maymunumuzun bulunduğu helikopter düşüyor ve sulara gömülüyor. Jep, Mina’yı kurtarıyor ve yine gizemli adamızda mahsur yaşam mücadelesine devam ediyorlar.

Mina, yine ilk oyundaki gibi adadaki vahşi yaşam ile savaşırken diğer taraftan adadan kurtulmanın bir yolunu bulmaya çalışıyor. En büyük yardımcısı Jep ise ona bu süreçte yardım ediyor ve gizemli adamızın derinliklerine beraber ilerliyorlar.

Macera oyunlarındaki amaç hayatta kalmak. Bu yüzden genel çerçevede birbirlerine benzer görülebilirler. Ancak oyun geliştiricilerinin yarattıkları atmosfer ve karakterler bu oyunlara orijinallik kazandırıyor. Oyunların ana konusu yanında bir de yan konular var. Dünyayı kurtarmak, kirliliği önlemek gibi. Mina’nın kurtuluşu da işte bu görevleri başarıyla yerine getirmesinden geçiyor. Diğer bir deyişle ne kadar aynı gibi görünseler de aslında her biri farklı özelliklerde bu oyunların.

“Return to Mysterious Island 2 gibi aynı adada aynı karakterlerle oynayacağınız bir oyun ne kadar farklı olabilir?” demeyin. Çünkü oyunu bu defa iki taraflı yönetebiliyorsunuz ve oyun içindeki olasılık sayısı artıyor. Mina ve Jep’i oyun içinde farklı görevleri yerine getirmede farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Mina’yı karmaşık problemler üzerine yoğunlaşabilen, dokümanları okuyabilen ve onları kullanabilen bir karakter olarak kullanabilirsiniz. Jep’in ise diğer hayvanlar ile iletişim kurma yeteneğini. Ayrıca Jep ve Mina’nın fiziksel farklılıkları da oyunda işinize yarayabilir.

Return to Mysterious Island 2, farklı durumlara göre farklı ilerleyeceğiniz ve sonunun ne şekilde gelişeceğini bilemediğiniz bir oyun olarak karşınıza çıkıyor. İyi oyunlar…

En son Oca 6, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Maymun Jep sevimli ve oyunu değişik göstermiş
Eksileri
  • Rutin envanter bulmacaları
  • Çok sayıda teknik sorunlar

Return to Mysterious Island 2 Tanıtım Videosu

Return to Mysterious Island 2 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Return to Mysterious Island 2 YAPILAN YORUMLAR