RIDE ikon

RIDE


RIDE oyunu size dünyanın en çok tercih edilen motosiklet markaları ile yarışma imkanı tanıyan üst düzey bir motor yarışı oyunudur. Tüm motor hayranlarının severek oynadığı MotoGP serisinin de üreticisi olan Milestone firması tarafından geliştirilen oyun motor oyunları arasında şimdiden kendine üst sıralarda yer edindi.

Oyun gerçekçi bir motor deneyimi yaşatmak için gerçek dünyadan 15 farklı lokasyon ve gerçek dünyadaki en popüler motor üreticilerinin gerçek motor modellerinden modellenmiş araçlar barındırıyor. Araç çeşidinin çok fazla olduğuna da değinmeden geçmeyelim. Oyunda 100’den fazla araç modeli bulunuyor. 250 cc’den 1299 cc’ye kadar çıkabilen bu motosikletler 1978’den 2015’e kadar olan modeller arasından seçilmiş. Oyundaki pistler de hem GP pistleri, hem şehirler arası yollar hem de şehir içi caddeleri gibi çeşitlilik gösteriyor.

Motor tutkunlarının en büyük zevkleri arasında yer alan motorları modifiye etme işlemi RIDE oyununda da geniş yer kaplıyor. Oyunda çok geniş seçeneklerde modifiye yapma şansınıza sahipsiniz. 100’den fazla farklı eşya ve 400’den fazla bir renk paleti hizmetinize sunulmuş şekilde. Oyunda bulunan sıralama sistemi gerçek dünyadaki dünya sıralaması gibi, bu açıdan listelere girip dünyanın en hızlı motorcusu olmaya çalışmak da size gerçek bir simülasyon deneyimi yaşatacak.

Oyunun asıl modu olan Dünya Turu modunda dünyanın çeşitli noktalarındaki şampiyonlarda dereceye girip dünya sıralamasında iyi bir konuma sahip olmaya çalışıyorsunuz. Dünya Turundaki etkinlikler farklılık gösterebiliyor ve her etkinlik için farklı motor tipleri bulunuyor. Bunların arasında drag yarışları, şampiyona ve zamana karşı yarış gibi farklı yarış tipleri bulunuyor.

Oyunda 12 oyuncuya kadar desteklenen bir çok oyunculu modu da bulunuyor. Yeterince iyi bir motorcu olduğunuz hissettiğinizde bu modda dünyanın çeşitli noktalarındaki yarışçılarla kapışabilirsiniz.

En son Şub 23, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

RIDE Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows Vista SP2 / 7 SP1 / 8 / 8.1
İşlemci : Intel Core i3-530 @ 2.93 GHz / AMD Phenom II X4 810 @ 2.60 GHz
Ram : 4 GB
Harddisk Alanı : 35 GB
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GTX 460 @ 1GB / ATI Radeon HD 6790 @ 1GB
DirectX : DirectX 10
Artıları
  • Türkçe konuşmalar ve oyun içeriği
  • Başarılı grafikler
  • Güzel sesler
  • Gerçekçi oynanış
  • Motosiklet çeşidi çok fazla
Eksileri
  • Fizikler bazen saçmalayabiliyor
  • 250cc motor sayısı çok az

RIDE Tanıtım Videosu

RIDE oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu