Sabotaj ikon

Sabotaj


Türk oyun yapım firması Hes Games tarafından geliştirilen ve Türkiye’nin öde kazan sistemine dayanmayan ilk online Türkçe FPS oyunu olarak lanse edilen Sabotaj oyunu Unreal Engine 4 oyun motoru kullanılarak geliştirilen bir MMOFPS oyunu.

Oyunu Türk mühendisler tasarlayınca haritalar da haliyle Türkiye’den mekanlar oluyor. Bana göre bu oynanışı daha da zevkli hale getiriyor. Peri Bacaları, Galata Kulesi gibi haritaları oyunda görebilirsiniz. Oyun başlangıçta 9 harita ile geliyor ama yapımcı firma yeni haritaların ekleneceğini de belirtiyor.

Oyunun öde kazana dayanmamasının yanı sıra günlük olarak bir hayli bonus da sizi bekliyor. Günlük girişlerde artık mobil oyunlarda görmeye alıştığımız sadakat ödülleri Sabotaj oyununda da mevcut. Oyuna 30 gün düzenli giriş yaptığınızda efsane silah ve büyük ödüller kazanabiliyorsunuz.

Oyunun oyuncu dostu yanlarından birisi ise size “Yüksek Kalite” ya da “Yüksek Performans” gibi 2 seçenek sunması. Burada sistem gereksinimi ve internet bağlantınıza göre kendinize uygun olan seçeneği seçebiliyorsunuz.

Oyunun silah seçeneklerine bir göz attığımızda bu tip online FPS oyunlarında rastlayabileceğiniz hemen hemen her silaha oyunda yer verildiğini gördük. Bu da taktiksel savaş anlamında çeşitliliğin Nirvana’ya ulaşması anlamına geliyor. AK-74, MP-5 gibi klasikleşmiş silahların yanı sıra NOVA ve MAUSER gibi oyunlarda pek göremediğimiz silahlar da mevcut.

Oyunda yenilikçi madalya sistemi sayesinde “Ölmeden 3 asist yap” Destekçi madalyasını kazan, “Ölmeden 9 kişi öldür” Seri Katil madalyasını kazan gibi çeşitli madalyalara sahip olabiliyorsunuz. Madalya sayısının bir hayli fazla olduğunu belirtmekte fayda var.

Oyunda şu anda 75 level bulunuyor ve her level atladığınızda çeşitli hediyeler sizi bekliyor.

En son Nis 18, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Sabotaj Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : 64 Bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
İşlemci : INTEL CORE i3-4150
Ram : 4 GB
Harddisk Alanı : 10 GB
Ekran Kartı : Intel HD 4000
DirectX : DirectX 11
Artıları
  • Türkiye'den haritalar
  • Türkçe oynanış
  • Oyuncuya performansa göre oynanış seçenekleri sunması
Eksileri
  • Bazı haritalar diğer oyunlardan esinlenmiş
  • Bazı küçük oynanış hataları mevcut

Sabotaj Tanıtım Videosu

Sabotaj oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Sabotaj YAPILAN YORUMLAR
  • harun 42
    2 sene önce

    kardeşim bu oyun kalktı ya indirsek ne olacak sanki