Sacred 2 Fallen Angel ikon

Sacred 2 Fallen Angel

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 3 / 3,00
Loading...

Sacred 2 Fallen Angel, Deep Silver tarafından 2008 yılında yayınlanan aksiyon tabanlı rol yapma oyunudur. Oyun Sacred serisinin 2. oyunudur ve ilk oyundan 2000 sene önce gerçekleşen olayları konu alır. İlk oyuna göre geliştirilen oyun motoru sayesinde 3D grafiklerdeki geliştirmeler ilk bakışta hemen göze çarpıyor.

Oyun tıpkı ilk oyunda olduğu gibi bir fantezi dünyasında geçiyor. Ancaria isimli bu dünyada tüm yaşamın ve sihrin kaynağı T-Energy isimli gizemli bir güçtür. Ancaria’nın en eski ırkı olarak bilinen Seraphim ırkı bu gücün kontrolünü uzun zaman elinde tuttuktan sonra High Elves isimli bir ırka kontrolü yavaş yavaş devrederler ve bu yeni ırk Ancaria’nın en etkili ve kontrolü elinde tutan ırkı konumuna gelir. Ama High Elves ırkının da kendi içinde çeşitli gruplar bulunuyor ve bu gruplar kendi amaçları için T-Energy gücünün kontrolünü eline geçirmeye çalışıyor. Bu olaylar sırasında kontrolden çıkan T-Energy form değiştirerek ölümcül ve yıkıcı bir güç haline gelir. Artık canavarlar oluşturup şehirleri yerle bir etmektedir. Oyundaki görevlerinizde buna paralel olarak bu gücü eski haline getirmek için onun yarattıkları ile savaşmaya başlayacaksınız.

Oynanışta iki farklı kampanya yolu bulunuyor, bunlardan birisi Light diğeri ise Shadow. Oyunun başlangıcında bu iki yoldan birini seçip oyuna başlıyorsunuz. Seçeceğiniz yola göre farklı bir kader ve farklı görevler sizleri bekliyor. Mesela seçtiğiniz bir yolda bir görevde bir kasabayı savunurken diğer yolu seçtiğinizde o kasabaya saldıran taraf olabilirsiniz. Hikayeyi her iki tarafın gözünden oynamak için çok iyi düşünülmüş.

Sacred 2 Fallen Angel çok büyük bir açık dünyayı oyunculara sunuyor. Dünya çok büyük olduğu için bölgeler arasında beklemeden geçiş yapabilme imkanı yer alıyor. Bu dünyanın her köşesi elle oluşturularak oldukça detay verilmiş. Oynarken bunu hissetmemek neredeyse imkansız. Oyun dünyasının barındırdığı çeşitlilik sayesinde çöllerden tutun da tropikal yağmur bölgelerine kadar değişik bir yeryüzü sizleri bekliyor olacak. Her farklı bölgeye geçtiğinizde o bölgenin farklı bir iklimi, farklı yapıları ve farklı bir yerli halkı olduğunu göreceksiniz.

Oyunda oynanabilir 6 farklı sınıf bulunuyor, bunlar:

  • Seraphim : Sacred 1 oyunundan da hatırladığımız bu sınıf 2. oyuna geçmeyi başarabilen tek sınıf. Bu sınıfı seçtiğinizde sadece Light yolunu oynayabiliyorsunuz.
  • Inquisitor : Sadece kötülükten yana olduğu için bu sınıfı seçtiğinizde sadece Shadow yolunu oynayabiliyorsunuz.
  • Shadow Warrior : Savaşta öldükten sonra tekrar hayata geri dönen güçlü bir savaşçı.
  • Temple Guardian : Teknoloji ve mekanik konularda uzmanlaşmış sibernetik bir organizma.
  • High Elf : Büyücülük öğrencisi ve dünyayı keşfetmeye başlamak istiyor.
  • Dryad : Doğal güçler, voodoo büyüsü ve uzak mesafeli savaşlarda uzmanlaşmış bir karakter.

İlk oyunda olduğu gibi bu oyunda da hem savaşta hem de ulaşım için kullanabileceğiniz atlar bulunuyor. Bunun haricinde her sınıfın kendine göre özel bir binek hayvanı oluyor.

En son Eki 27, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Sacred 2 Fallen Angel Tanıtım Videosu

Sacred 2 Fallen Angel oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Sacred 2 Fallen Angel YAPILAN YORUMLAR