SAS: Secure Tomorrow ikon

SAS: Secure Tomorrow

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 10 / 5,00
Loading...

SAS Secure Tomorrow, yapımcılığını ve dağıtımcılığını City Interactive’nin üstlendiği bir FPS oyunu. SAS Secure Tomorrow, 2008 yılında oyun piyasasında kendisine yer bulmuştu.

Bildiğiniz üzere SAS bir FPS oyun serisi. 2008 yılında piyasalarda gözüken SAS Secure Tomorrow’da bu serinin bir devamı niteliğinde. Serinin önceki oyunlarının pek iç açıcı olduğunu söylemek mümkün değil aslında. Her defasında farklı eksiklikler ve hatalar göze çarpıyor ve her nedense o grafiklerdeki eksiklikler bir türlü giderilemiyor. Bir yapımcının elinden değil de daha çok programlama dersi için ödev hazırlayan bir gurup öğrencinin elinden çıkmış gibi.

Oyunu Single Player ve Multiplayer olarak oynama seçeneğiniz var. Single Player ile başladığınızda klasik olarak üç adet zorluk seviyesinden birini seçmeniz isteniyor; Kolay/Low, Orta/Medium ve ya Zor/Hard. Zorluk seviyesini belirledikten sonra bekleme ekranında görevinizin bilgisi size veriliyor ve oyuna başlıyorsunuz.

Oyuna girdiğiniz an kendinizi Flash Tv’de ki ince kesitin içerisinde buluyorsunuz. Hani grafikler çok amatörce hazırlanmış tıpkı son gün yazılmış bitirme tezini andırıyor. Hadi çevreyi ve mekân tasarımını geçtim bir şekilde idare eder diyebiliriz ama o karakter tasarımları gerçekten olmamış. Hani ben kâğıt kalem ile çizsem daha iyi işçilik ortaya çıkarırım ki zaten çıkarmışlığım da vardır. Hele o karakterler hareket ederken o animasyon geçişlerinde ciddi anlamda yıpranıyorsunuz. Oyuna bir de nesne ölümsüzlüğü olayı eklemişler. Bir nesneye ateş ettiğinizde ki bu bir bardak olabilir kırıldıktan üç beş saniye sonra eski haline geri dönüyor. Ha bir de her bardak her nesne öyle kolay kolay kırılmıyor. Duvara şarjör şarjör mermi boşalttığım oldu ama bir tek toz dahi kaldıramadım varın siz hesap edin. Ayrıca ekibimizdeki elemanlar amele Cihangir amele pazarından toplanmış oyuncular gibi. Çok abuk sabuk hareketler yapıyorlar. Resmen Flash Tv oyunculuğu çıkarıyorlar desek yeridir. Zekâları da aynı derece de başarısız tasarlanmış. Siz düşmanı öldürmeye çalışırken öldürmeyin diye önünüze atladıkları oluyor. Zaten öldürmeyi başardığınız düşman da titreye titreye iki boyutlu bir şekilde yerde çuval gibi uzanıyor. Karakter hareketleri gerçekten çok başarısız olmuş. Koşup bir birinin içinden geçmeleri bir kenara bırakıyorum ateş ederken, koşarken oyunun donmasında dolayı oyun oynayamıyorsunuz. Hadi bu donma kısmı benim bilgisayarımdan kaynaklı bir uyumsuzluk hatası olsun ama geriye kalan her şey sıkıntılı.

SAS seçkin bir askeri birim. Bizde bu birimin bir ferdi olarak ne yaptığını bilmeyen teröristleri yok etmeye çalışıyoruz, aslında tüm olay da işte bu. Oyunda en başarılı şey masaüstü simgesi, gerisini siz hesap edin.

Velhasıl şimdiye kadar hiçbir oyun için kurmadığım “oynamazsanız bir şey kaybetmiş olmazsınız” cümlesini SAS: Secure Tomorrow için kuruyorum. Ha illa da bir de kendi gözümüzle görelim, oynayalım diyorsanız o başka.

Keyifli oyunlar.

En son Nis 19, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

SAS: Secure Tomorrow Tanıtım Videosu

SAS: Secure Tomorrow oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

SAS: Secure Tomorrow YAPILAN YORUMLAR