Savage XR ikon

Savage XR

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 62 / 4,77
Loading...

Savage XR, multiplayer olarak online oynayabileceğiniz gerçek zamanlı strateji türünde bir shooter oyunudur. 2003 yılında ödüllü Savage: The Battle for Newerth oyununu da geliştiren Newerth Production tarafından geliştirilen oyun ilk Savage oyununa oranla daha gelişmiş özellikler ve grafiklerle karşımıza çıkıyor.

Oyun alışık olmadığınız bir biçimde FPS ve TPA yani hem 3. şahıs hem de ilk şahıs gözünden oynanış sunuyor. Silaha sahip olduğunuz bölümlerde FPS gibi oynadığınız oyunda dövüş bölümlerini TPA şeklinde oynuyorsunuz. Alıştığınızda bu değişiklik oyunu çok hoş noktalara taşıyabiliyor, aynı anda 2 farklı oyunu oynuyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Savage XR oyunu tamamen ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir oyun. Her ne kadar online bir oyun olsa da oyunu internet bağlantısı ile imkanınız yoksa LAN üzerinden veya kendi bilgisayarınızda botlara karşı da oynayabiliyorsunuz.

2000’den fazla haritaya sahip oyunda oynayacağınız müsabakalarda düşman üssünü yok etmeye çalışıyorsunuz. İki ırktan birini seçip direk olarak mücadeleye başlayabilirsiniz. İnsan ve Canavar ırkları arasındaki bu savaşta insanlar yaratıklara ait Lair isimli üssü yok etmeye çalışırken Canavarlar da Stronghold isimli insanların üssünü yok etmeye çalışıyor.

Oyunun ilginç yapısına biraz daha değinelim. Her takımda bir kumandan bulunuyor ve bu kumandan oyunu gerçek zamanlı strateji olarak oynuyor. Yani orduların yönetimi bu komutanın elinde ve komutan rolünü oynayan oyuncu aslında bir gerçek zamanlı strateji oyunu oynuyor. Diğer oyuncular ordudaki bağımsız askerler şeklinde silaha sahip olduklarında oyunu FPS olarak oynuyorlar, silaha sahip olmadıklarında ise yakın dövüşlerde TPA olarak oynuyorlar. Bu tip ilginç bir oynanışa ilk defa şahit olacağınızdan eminiz.

Oyunun grafikleri çok üst düzey değil bunu kabul etmek lazım. Ama sunduğu içerik, oyuncu kitlesi ve sizi içine çeken oynanışı ile kesinlikle oynamaya değecek bir oyun.

En son Nis 26, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Savage XR Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/Vista/7/8/10
İşlemci : 600 MHz
Ram : 128 MB
Harddisk Alanı : 1 GB
Ekran Kartı : GeForce4 or Radeon 8500+
DirectX : DirectX
Artıları
  • 3 farklı oyun türünü birleştiriyor
  • Yakın dövüş bölümleri başarılı
Eksileri
  • Günü geçmiş grafikler
  • FPS kısmı tam oturmamış

Savage XR Tanıtım Videosu

Savage XR oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Savage XR YAPILAN YORUMLAR