Second Life ikon

Second Life

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 16 / 4,00
Loading...

Second Life, Linden Research tarafından geliştirilen internet üzerinden oynayabileceğiniz sanal dünya oyunudur. Bu sanal dünyada çeşitli mekanlarda gezinebilir, çeşitli aktivitelere katılabilir ve diğer oyuncularla etkileşime geçebilirsiniz.

Oyun yapımcıları bu sanal dünyada yapacaklarınızın sadece hayal gücünüzle sınırlı olduğunu söylüyorlar. Bunun mümkün olması için açık kaynak kodlu bir oyun yaratarak herkes tarafından geliştirilebilmesine imkan tanımışlar. Oyunda avatar adı verilen sanal görünümünüzü oluşturduktan sonra oyuna başlayabilirsiniz. Oyunda daha avatarınızı oluştururken her türlü özelliğini ayarlayabildiğiniz görünce oyundaki özgürlük anlayışı hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Oyunu dünyanın çeşitli noktalarından çok geniş bir oyuncu kitlesi online olarak oynuyor. Yapımcıların prime time olarak adlandırdığı en yoğun saatlerde anlık online oyuncu sayısının 65000 civarında olduğu belirtiliyor. Diğer kişilerle etkileşime geçip oyunda bulunan chat sistemi ile konuşup sosyalleşebiliyorsunuz.

Oyunda üniversiteye gidebilir, ev, iş yeri, arsa satın alabilir ve daha bunun gibi gerçek hayatta yapabileceğiniz bir çok şeyi yapabilirsiniz. Burada kazandığınız sanal paraları gerçek hayatta gerçek paraya da dönüştürebilirsiniz. Oyunun para birimi L$ yani Linden Dolarıdır. Oyunda sadece para kazanma amaçlı işler yapan kişilerin mevcut olması oyunun gerçek dünyaya daha çok benzeyen bir sanal dünya haline gelmesini sağlıyor.

En son Şub 17, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Second Life Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 7, 8, 10
İşlemci : Intel Pentium 4, Pentium M, Core veya Atom, AMD Athlon 64 veya üzeri
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı : 250 MB
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9500 / Intel 945 chipset veya üzeri
DirectX : DirectX
Artıları
  • Oyuncular tarafından tasarlanan eşyalar
  • Çok büyük online oyuncu topluluğu
  • Yapabileceklerinizin sayısı çok yüksek
  • Gerçek dünya ile para çevirebilme
  • Sayısız eşsiz simülasyon
Eksileri
  • Çok yavaş öğrenme süreci
  • Çevre dolgularının yüklenmesi biraz yavaş

Second Life Tanıtım Videosu

Second Life oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Second Life YAPILAN YORUMLAR