Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Serious Sam 1

Serious Sam 1

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu78.71 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
EklenmeKasım 30th, 2015 by
Hemen indir (78.71 MB)
28665 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(63 votes, average: 4,03 out of 5)
Loading...Loading...

Dibine kadar nostaljiye hazır mısınız?

Serious Sam, ilk olarak 2001 yılında piyasaya çıkmış bir FPS (Birinci Şahıs Nişancı) oyunudur. Çocukluğumuzun en büyük eğlencelerinden biri olmayı başarabilmiş ve ne zaman başına geçsek, hala o eski eğlencesini devam ettirebilen bir klasik olmuştur.

Eski oyunların nedendir bilinmez, grafikten mahrum ve düşük pikselli olmaları, onlara oynanabilme açısından hiçbir şey kaybettirmiyor. Hatta o oyunların o düşük grafiklerle sunduğu eğlencenin, günümüzde pek çok oyun yanına bile yaklaşamıyor. Belki de o yüksek grafikler, ilk bakışta insanları etkilese de oyun ruhundan mahrum kalıyorlardır.

Oyuna elimizde silahla başlıyoruz ve karşımıza çıkan her türlü yaratığı öldürüyoruz. Pek çok farklı yaratık ve her birinin farklı özellikleri var. Üzerimize koşan boğadan, kas yığını tipsiz yaratıklara kadar. Her birini öldürüp oyunda ilerliyoruz. İlk bakışta gayet basit bir teması var gibi görünse de, oyun çok ama çok eğlenceli. Çoğu insanın belki de ilk oynadığı oyunlardan birisi olan Serious Sam 1, eğlence konusunda sınırsız.

Oyunumuz mekân olarak, Antik Mısır, Babil, Mezoamerika ve Orta Çağ Polonya’sında geçiyor. Her seviyeyi geçmek için daha önceki seviyeyi geçmiş olmanız gerekiyor ama oyunda bazı gizli geçme yerleri var, aynı zamanda silah, mermi, güç artışı ve daha fazla düşmanla da karşılaşabiliyorsunuz. Her seviye bir çok yaratık ve çeşitli eşya bulunduruyor.

Oyunda ayrıca, skor sistemi de bulunuyor. Her öldürdüğünüz yaratık için belirli bir puan alıyorsunuz. Genellikle bu puan, öldürdüğünüz yaratığın gücüne ve zorluğuna göre değişiyor. Kafasız adamlar, oyunda öldürebileceğiniz en düşük seviye yaratık. Mor tişörtleri ve ellerinde bir silah taşıyorlar. Diğer ellerinde de kafaları bulunuyor. Silahlarıyla sarı bir madde atıyorlar. Bu yaratıkları öldürmek, bize sadece 100 puan veriyor. Oyunda ki en güçlü yaratık ise, kocaman dişleri olan ve ellerinden roketler atan kırmızı bir yaratık. Çok fazla canı olan ve öldürmesi çok zor olan bu yaratık ise bize 8000 puan veriyor.

Oyunda pek çok silah bulunuyor ve her silahın kendine göre üstün olduğu yada dezavantajlı olduğu konular var. Bazıları yakın mesafeden daha etkiliyken, başka bir silah daha uzak mesafeden etkili olabiliyor. Mesela oyunun başında elimizde olan dandik silah bile, düşük seviyeli yaratıklara karşı gayet kullanışlı ve sonsuz mermisiyle çoğu zaman işe yarıyor. Bazı silahlar ise çoklu düşmanlara karşı kullanışlı oluyorlar. Bazıları çok canı olan uzak mesafede bulunan düşmanlara bazıları da kısa sürede yüksek hasar vermek konusunda etkili. Ayrıca oyunda seviye ilerledikçe bulabileceğimiz zırhlar da bulunuyor.

Oyunun hikâyesinde ise, yakın bir gelecekte insanlık Mısır’da, uzayın uzak derinliklerine gitmeye izin veren bir teknoloji keşfediyorlar. Bu teknolojinin sahibi olan Sirianlar, insanlara çok benzeyen bir ırk. Sirianlar, Tah-Um isminde, yabancı bir yaratık tarafından hezimete uğruyorlar. Tah-Um, evrende bulunan bütün akıllı canlıları yok etmeyi kendine amaç edinmiş bir yaşam biçimi. İnsanlar, Sirianların uyarılarının hiç birisini dikkate almıyorlar. Daha sonrasında gelişen olaylar sonucu insanlık Tah-Um tarafından yok edilecek hale geliyor. Tah–Um’a yaptıklarından dolayı Mental(Zihin) ismini veriyorlar. İnsanlık son umut olarak zamanda geriye giderek Mental’i, o daha Sirianlar ile uğraşırken yenmek için 1 kişi göndermeye karar veriyorlar. Bunu yapması için ise Serious Sam’i seçiyorlar. Serious Sam, zaman makinesi ile antik mısıra yollanıyor ve maceramız başlıyor.

Sarious Sam, belki yüksek grafikleri yada yüzlerce sayfalık hikayesi olan bir oyun değil ama, gelmiş geçmiş en eğlenceli bir kaç oyundan bir tanesi. Keyifli vakit geçirmek istiyorsanız, hiç düşünmeden oynayabilirsiniz.

Tanıtım Videosu

Youtube
28665 kez indirildi
Etiketler: , ,


Serious Sam 1 Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

 1. harun dedi ki:

  merhaba

 2. harun dedi ki:

  oyun istıyorun

 3. ali dedi ki:

  iyiyiyiyi

 4. harun dedi ki:

  oyunçokgüzel

 5. ömer faruk dedi ki:

  ormandamı bu oyun değilse hangi serious sam orman

 6. sas dedi ki:

  tesekkurler

 7. selcuk dedi ki:

  windows 8 de açılırmı

 8. Dr octopus dedi ki:

  Bu kurulum bakimindan bi zorluk varmi internet sinirlida bosa harcamak istemiyorum 🙂

 9. Adminac dedi ki:

  güzel

 10. Zeynal Abidin dedi ki:

  GERCEKTEN SİZ BİR HARIKASINIZ <3

 11. murat dedi ki:

  helal olsun arkanızdayım

 12. Berkay dedi ki:

  windows10da açılıemı ?

 13. necati dedi ki:

  güzel

 14. Bendy dedi ki:

  Windows 10 açılır mı acaba afedersiniz?Teşekkürler.

 15. ferdi dedi ki:

  windowos 7 de açılıyormu

 16. trn dedi ki:

  windows 0,xp de çalışırmı

 17. JRasanTR dedi ki:

  10 da açılırmı

 18. the walking dead dedi ki:

  tanıtım videosundaki arkdaki şarkının adı ne admin?

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :