Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Ship Simulator 2006

Ship Simulator 2006

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu91.1 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8
EklenmeAralık 13th, 2015 by
Hemen indir (91.1 MB)
2536 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(7 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...Loading...

VSTEP firması tarafından geliştirilen Ship Simulator 2006, bir gemi simülasyonu oyunu. Oyun aynı zamanda firmanın ilk oyunu olma özelliğini de taşıyor.

Simülasyon oyunları gerçeği yansıtması ve gerçek hayattaki tepkileri vermesi gerektiğinden her zaman daha zor oyun tipi olmuştur. Firmanın ilk oyunu olması ve simülasyon tipinde olmasına rağmen Ship Simulator 2006, gayet başarılı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunda Avrupa’da limanı bulunan ülkelerin yanında çeşitli adalarında bulunduğu yaklaşık 700 kilometre karelik bir alanda çok çeşitli deniz taşıtını kullanabiliyoruz. Bunların arasında sürat teknesi, kargo gemisi, konteyner gemisi gibi deniz taşıtları bulunmakta. En ilginci ise kullanabileceğimiz taşıtlar arasında herkesin daha önce filmini izlediği Titanik’in de bulunması. Bu taşıtlar ile oyundaki kırk farklı görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu görevler arasında sürat teknesi ile yarış yapma, kargo taşıma, römorkluk gibi görevler bulunuyor. Oyunda ilerleyen bölümler kilitli halde bulunuyor. Görevleri yaptıkça kilitler açılıyor ve oyunda ilerlenebiliyor. Görevlerin kolaydan zora gidecek şekilde tasarlandığı oyunda, sunulan editör vasıtasıyla kendi görevlerinizi tasarlamanız ve bunları gerçekleştirmeye çalışmanız da mümkün.

Gemiciliğin olmazsa olmazlarından olan hava değişimleri oyunda dikkate değer şekilde güzel yansıtılmış. Zaman zaman güneşli havada taşıtınızla denizde süzülürken zaman zaman da yağmur ve rüzgarlı hava ve azgın dalgalarla boğuşmanız gerekebiliyor. Ayrıca oyunda taşıtların kullanım farklılıkları da gayet güzel bir şekilde gerçeklenmiş. Bir yük gemisi ile bir sürat teknesinin kullanım farklılıkları ve bu taşıtları kullanırken dikkat etmeniz gerekenler net bir şekilde ortaya konmuş.

Oyunda özellikle yük gemisi gibi çok ağır taşıtların kullanıldığı bölümler bir miktar sıkıcı olmuş. Çünkü saatte maksimum 20 km’ye ancak ulaşan bu taşıtlarla uzun yollar yapmak ekran başında boş zaman geçirmek gibi oluyor. Fakat bu durum sürat teknesi gibi taşıtları kullandığınızda telafi ediliyor. Özellikle sürat tekneleri ile rampalardan atlayıp akrobatik hareketler yapmak oldukça zevkli.

Ship Simulator 2006 başarılı grafikleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle gemi modellemelerine son derece dikkat edildiği ve yoğun emek harcandığı çok belli. Aynı zamanda oyunun gerçekçiliğini iyi bir şekilde ortaya koymak için dalga ve gölge efektleri gibi çeşitli efektler de gayet başarılı. Müzik konusunda ise oyun zayıf durumda. Özellikle yük gemisi gibi yavaş giden taşıtları kullanırken müziğin eksikliğini hissediyorsunuz.

Gayet başarılı grafikleri, simülasyon türüne gemileri güzel bir şekilde katmasıyla Ship Simulator 2006, oyunseverler için gayet başarılı bir alternatif sunuyor.

Artıları
  • Oldukça gerçekçi
  • Yılına göre tatmin edici grafikler
  • Oynanabilirlik süresini uzatan çeşitlendirilmiş içerik
Eksileri
  • Oyundan çok eğitim simülasyonu gibi
  • Oynaması aşırı kolay

Tanıtım Videosu

Youtube
2536 kez indirildi
Etiketler: , , ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :