Shrek the Third ikon

Shrek the Third

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 26 / 4,33
Loading...

Shrek the Third

Dünyanın en sevimli ve popüler yeşil canavarı Shrek oyun dünyasına da adım attı. Filmlerin oyuna dönüştürülmesi çoğu zaman isteneni veremese de Shrek the Third bir hayli tatmin edici. Filme yakın bir kurgunun yanında oyun için eklenmiş özel bölümlerin ve farklı karakterlerin olduğunu da ekleyelim. Shrek the Third, filmin meraklısı olan oyuncuların uzun süre vakit geçirebilecekleri bir oyun.

Shrek the Third’ün Konusu

Shrek the Third, bu türden hikayelerin genel yapısı itibarı ile bir yolculuk hikayesi olarak hazırlanmış: Kötü kalpli karakter Prens Charming, Far Far Away diyarını ele geçirmek ister ve olaylar gelişir… Shrek ve arkadaşları, Prenses Fiona’nın kuzeni olan ve Kral Arthur’u simgeleyen Artie’yi bulmak ve kral olmasını sağlamak için birlikte maceralarla dolu bir yolculuğa çıkarlar.

Oyun 20 bölüm boyunca sürüyor ve dediğimiz gibi bazı bölümler filmde yok. Shrek, Prenses Fiona, Eşek ve Çizmeli Kedi’nin yanında, Uyuyan Güzel ve Artie gibi karakterleri de yönetmenize izin veriyor. Oyun genel olarak platform ağırlıklı bir oyun ve çözmesi oldukça eğlenceli bulmacalar ile dolu. Bölüm içi ve bölüm arası videolarda ise filmin ruhuna uygun olarak mizah dozu bir hayli yüksek tutulmuş. Tabii oyunun hedef kitlesi de oyunu en çok etkileyen faktörlerden.

Grafikler ve Kontroller

Oyunun grafikleri ve efektleri tam da hedef kitle düşünülerek tasarlanmış. Daha çok çocuk oyunculara hitap eden oyunda renkler ışıl ışıl. Nesneler ise olabildiği kadar parlak. Bir masal atmosferinde olduğu için bol bol altın, kupa, peri tozu toplamak gerekiyor. Kontrollerde ise karakter yönlendirmelerinde W, A, S, D tuşlarını, saldırılarda yön tuşlarını kullanıyoruz. Puzzle aktivasyonları içinse sol ok tuşu yeterli oluyor. “Kol çevirme, çark kurma” gibi işlemler içinse klasik olarak kullanılan “art arda basma” yöntemi seçilmiş.

Karakterlerin kendilerine has yeteneklerini artırmak için düşmanlarımızdan düşen peri tozlarını biriktiriyoruz. Bu anlamda RPG oyunlarına yaklaşan Shrek 3’te karakterlerinizi geliştirmeden tüm yetenekleri kullanamıyorsunuz. RPG’ye göz kırpan özellikleri olsa da Shrek The Third’ün çok eğlenceli bir platform oyunu olduğunu belirtelim. Doğru zamanda doğru yerde olmak ve doğru hareketleri yapmak, bunun yanında da önümüze geleni Beat ‘em up oyunlarında olduğu gibi pataklamak yeterli. Bir yetişkin olarak başladığımız ve bir miktar burun kıvırdığımız Shrek The Third’de birkaç dakika içinde çocukluğumuza döndüğümüzü de itiraf edelim. Çocukluk demişken, Shrek The Third’de yetişkinleri de zorlayacak birden fazla bölüm mevcut. Özellikle Prenses Fiona ve Uyuyan Güzel’in bölümleri bu zor bölümlere örnek teşkil ediyor. Aile boyu oyun oynamayı seven oyuncu ailelerinin aradığı oyun kesinlikle Shrek The Third olabilir. Birlikte bulmaca çözmeyi ve masalları seviyorsanız Shrek The Third’den ekstra bir keyif alacağınız garanti. Ciddi oyuncular içinse bir çocuk oyunu olmaktan öteye geçmeyebilir.

En son Nis 25, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Shrek the Third Tanıtım Videosu

Shrek the Third oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Shrek the Third YAPILAN YORUMLAR