Slender The Eight Pages ikon

Slender The Eight Pages


Slender Man serisinin bu oyununda da korku atmosferi en üst düzeyde devam ediyor. Oyundaki esas amacınız, Slenderman adındaki paranormal bir yaratığın bıraktığı el yazısı notları bulmak. Oyunda bulmanız gereken sekiz sayfa bulunuyor. Her ne kadar Slenderman orijinal oyunu kadar başarılı olmasa da yine de korku dolu ve heyecanlı dakikalar geçirmek için birebir. Slender efsanesi aslında internette paylaşılan caps lerle başladı ve oyun kahramanına dönüştü. Slender genel olarak ince uzun boylu siyah takımlı ve boş yüzlü birisi olarak tasarlanmış bir yaratık.

Slender aslına bakılırsa bir hayal ürünüdür. Bu süper kahraman capslerden ve yabancı forumlardaki tartışma konularından ortaya çıkmış bir üründür. Oldukça popüler olmaya başlayan bu kahraman kısa süre içerisinde bilgisayar oyunlarının içine girdi. Peki ama kimdir bu Slender? Kelimenin kökü silent yani sessiz olmaktan geliyor diye tahmin ediyorum. Çünkü kahramanımız son derece sessiz hareket ediyor. Bunu gizemli yapan bir diğer şey ise çok hızlı yürüyebilmesi ve bir yüzünün olmaması. Kıyafet giyebiliyor fakat bir yüzü yok.

Bu yüzden onun olduğu oyunlar korku motifi içeriyor. Slender’ı bulmak isteyen bir kişi olarak oyuna başlıyoruz. Onu bulabilmek için ise toplamda 8 tane farklı ipucunu yani kağıdı bulmalıyız. Bunu yaparken slender’a ve diğer korkulu güçlere yakalanmamalıyız. Oyun fps tarzı bir görünüme sahip. Yani kamera bizi takip ediyor ve her şey bize konsantre. Fakat elimizde silah, vs yok. Oyuna başlamadan önce zorluk seviyesini ayarlayabiliyoruz. Bu sayede istersek oyunu gündüz modunda oynayabiliyoruz. Ki bu en kolay olanı. Çünkü gece her yer karanlık iken etrafınızı birden yaratıklar sarabiliyor. Fakat gündüz etrafınızı görüyor ve korkmuyorsunuz. Ormanda gezerken ilginç ağaçlara dikkat etmelisiniz. Genellikle ipuçları buralarda oluyor. Diğerlerinden daha büyük ve irice olanlarına. Daha sonra ise ormandaki evlere, kulübelere, onların önündeki araçlara iyice göz atmalısınız. Bu arada arkanızı da sürekli olarak kontrol etmeyi unutmayın. Çünkü slender anında arkanızda belirebilir. Ona yaklaştığınızı ya da onun size yaklaştığını müziklerden anlayabilirsiniz. Bunlar çok ürperticidir. Bu yüzden evde yalnız kalıyorsanız ve gece ise asla oynamayın derim. Tabi ki akşam yemeğinde yürek yemediyseniz.

Şaka bir tarafa oyun aslında grafik açısından çok düşük özelliklere sahip. Fakat korku motifi ile bunu birazcık olsun kapatıyor. Fakat hayatta kalma modu ve diğer bir kaç farklı özellik ile oyun daha çok oynanabilir hale gelebilirdi. Şu hali ile en fazla bir iki saat oynamaya katlanabiliyorsunuz. İlerleyen sürümlerde ne geleceği belli olmaz ama oyunu indirirken ve oynarken fazla bir beklenti içine girmemelisiniz.

En son Kas 28, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Slender The Eight Pages Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / Vista / 7
İşlemci : 2Ghz
Ram : 2GB
Harddisk Alanı : 200 MB
Ekran Kartı : GeForce 9800 GT/ Radeon HD 4830
DirectX : DirectX 8
Artıları
  • Ürkütücü atmosfer
  • Tam ekran veya pencereli oynayabilme imkanı
  • Basit oynanış
Eksileri
  • Kısıtlanmış oynanış

Slender The Eight Pages Tanıtım Videosu

Slender The Eight Pages oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Slender The Eight Pages YAPILAN YORUMLAR