Speedball 2 ikon

Speedball 2

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 5 / 5,00
Loading...

Vivid Games tarafından klasik Speedball oyunundan esinlenerek geliştirilen Speedball 2, nostalji arayan oyunseverler için geliştirilmiş ve güncellenmiş grafikleri ile karşımıza çıkıyor. Özellikle 90’lı yıllarda oyun oynayanların en gözde oyunlarından biri olma özelliğine sahip Speedball, Amerikan futbolunu andıran yapısı ve oyuncuların topu birbirlerinden kapabilmek için verdiği amansız mücadele ile oynandığı zamanlarda kitleleri peşinden sürüklemiş bir oyundu. Spor türünde bir oyun olmasının yanı sıra verdiğiniz mücadele ile kendinizi sanki bir savaştaymış gibi hissetmenize de olanak tanıyan oyunun 2. versiyonunda, eskiye oranla grafikler daha iyi hale getirilmiş durumda. Ayrıca eklenen yeni efektler ile oyunun daha modern bir hale getirildiğini söylemek de mümkün.

10’ar kişilik iki takım ile oynanan oyun, içerdiği sertlik itibariyle Amerikan futbolunu andırmakla birlikte, yapı olarak daha ziyade Avrupa futboluna benziyor. Aslına bakılırsa tam olarak var olmayan bir spor dalına ait olduğunu da söylemek mümkün. Amaç tüm spor oyunlarında olduğu gibi gol atmak fakat bu oyunda rakibinizi devirerek de iyi puanlar alabiliyorsunuz. Oyunda her spor oyununda olduğu gibi tekli maç yapabileceğiniz hızlı maç modu, aynı ağda bulunduğunuz bir arkadaşınızla oynayabileceğiniz çoklu kullanıcı modu ve oyunu sezon şeklinde oynayabileceğiniz kariyer modu bulunmakta. Kariyer modunda, oyuncu transferleri yaparak ve elinizdeki oyuncuları geliştirerek takımınızı da geliştirebilirsiniz.

HD grafiklere sahip olan Speedball 2’de 28 takım arasından bir takım ve 6 yeni Speedball sahasından birini, orijinal, ateş, buz ve siber gezegenlerinden birinden seçebiliyorsunuz. Buna ek olarak oyun kendi Speedball takımınızı oluşturmanıza da olanak sağlıyor. Oyuncuların gelişime açık olması özelliği ile sezon geçtikçe elinizdeki oyuncuları daha iyi hale getirmenize olanak tanıyor. Özellikle arkadaşlarınızla ağ üzerinden oynamak ise muhtemelen oyunun en çok tercih edeceğiniz ve en keyif alacağınız yanı olacaktır.

Özellikle oyun oynamaya 90’lı yıllarda başlayanların yakından tanıdığı ve efsaneler arasında yer alan Speedball’un geliştirilmiş ve güncellenmiş versiyonu olan Speedball 2, geçmişte Speedball yüzünden defalarca joystick parçalamışların ve bu oyunu oynayanların yeniden aynı keyifle oynayabileceği bir oyun. Geçmişte Speedball ile tanışmamışlar için ise kesinlikle en kısa sürede tanışmaları gereken bir klasik.

En son Ara 10, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Speedball 2 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / 7 / 8
İşlemci : Pentium D 950 Extreme/ Athlon 64 4000+
Ram : 1 GB
Harddisk Alanı : 300 MB
Ekran Kartı : GeForce 6200 Turbo Cache / Ati Radeon X1300 Pro
DirectX : DirectX 9
Artıları
  • Nakavt ile maç kazanmak çok zevkli
  • Sahadaki objeler taktiksel açı katmış
  • Tutarlı takım yönetimi
Eksileri
  • Menü sorunları var

Speedball 2 Tanıtım Videosu

Speedball 2 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Speedball 2 YAPILAN YORUMLAR