StarLancer ikon

StarLancer

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 7 / 3,50
Loading...

StarLancer, Digital Anvil firması tarafından geliştirilmiş ve Microsoft Studios tarafından yayınlanmış bir uzay simülasyonu oyunu. Oyunun uzay simülasyonu gibi iddialı bir kategoride yer alması ve arkasında Microsoft olması haliyle oyun hakkındaki beklentileri de oldukça yükseltiyor.

Mevzu uzay olunca oyunun konusu da hayli ilginç oluyor. Uzak gelecekte geçen oyunda geliştirilen ileri teknoloji ürünlerle tüm güneş sistemini yaşanır hale getiren insanoğlu arasındaki sorunları artan yaşanabilir alana rağmen çözememiştir. Uzayda yer kapma mücadelesinde Amerika, Avrupa ve Japonya Western Alliance, Rusya, Çin gibi ülkeler ise Eastern Coalition adı verilen birlikler kurmuş ve amansız bir mücadeleye girişmişlerdir. Bu savaştan yorulan taraflar barış yapmaya karar verir fakat Coalition grubu barışı bozarak Alliance grubunun uzay üssüne saldırır. İşte oyunumuz bu kısımda Alliance tarafından elde kalan eski ve kullanılmayan uzay gemileri ile saldırıdan sağ kalan pilotlardan bir birlik kurar. Biz de kurulan bu birlikte görev yapan bir pilot olarak görev alıyoruz ve uzay üssünü geri almak için mücadele ediyoruz. Görevimiz ise acemi ve yeni bir pilot olduğumuzdan tecrübeli pilotların kaçabilmesi için öncü birlik olmak. Yani gidip vuruş yapıp kaçmak ve profesyonel pilotların kaçmasını sağlamak. Oyunun ilerleyen kısımlarında ise tecrübeli bir pilot olarak çok iyi gemilerden oluşan bir filoya sahip olma imkanı oluyor.

Oldukça iyi grafiklere sahip olmasıyla dikkatleri üstüne çekmeyi başaran StarLancer, bir kısmı oyunda bulunan grafiklerle bir kısmı ise çeşitli videolar ile oluşturulmuş ara sahnelere sahip. Bu ara sahneler, oyuna oldukça kaliteli bir atmosfer katmasının yanı sıra oyuncuda iyi de bir etki bir bırakıyor. Oldukça iyi bir gerçekçiliğe sahip olan oyun, oyunun başında geçirdiğiniz birkaç saatin ardından gerçekten bir filo yönetiyorsunuz hissine kapılmanıza neden oluyor. Oyunun gerçekçiliğinin artmasına neden olan en önemli etkenlerden biri de sahip olduğu sesler ve müzikler. Ses ve müzik tercihleri oldukça son derece isabetli yapılmış.

Her ne kadar bazı yapay zeka eksikleri ile bazı mühimmatların bizim kullanımımıza verilmemesinden kaynaklı ufak tefek eksiklikler olsa da StarLancer, oyunseverlerin zevkle oynayacağı ve büyük keyif alacakları bir oyun.

En son Ara 14, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Muhteşem oynanış
  • Başarılı hikaye
  • İnandırıcı seslendirmeler
Eksileri
  • Önceden görmediğimiz yeni bir şey sunmuyor

StarLancer Tanıtım Videosu

StarLancer oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

StarLancer YAPILAN YORUMLAR