Stealth Combat Ultimate War ikon

Stealth Combat Ultimate War

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 15 / 5,00
Loading...

Gizli Savaşlar…

Stealth Combat: Ultimate War, Alman oyun geliştirme firması Deck13 tarafından 2002 yılında piyasaya sürülen bir bilim kurgu-aksiyon oyunu. Oyun 2038 yılında geçen bir savaş ortamını oyuncuya sunuyor. Yıl olmuş 2038 hala savaş mı arkadaş diye düşüncelere dalmayın hemen, sonuçta savaş ne zaman olmadı ki? İşte bu oyunda da 2038 yılında dünya ikiye bölünmüş durumda. Kırmızı köşede EMA, mavi köşede ise Büyük Asya İmparatorluğu var. EMA, askeri birimlerin ve ekonomik güçlerin ittifakı olarak kurulmuş bir yapıya sahip, Asta imparatorluğu da adından da anlaşılacağı üzere kung fu’da birinci. Neyse oyun savaş başlamadan önce, oyuncuyu tarafını belirlemesi konusunda uyarıyor. Taraflar belirlendikten sonra ise katıldığımız orduda bize düşen görevleri bir bir yerine getirmek, amacımız oluyor. Oyuna genel bir bakış attıktan sonra biraz detaylara girelim.

Öncelikle oyunda askeri araçları kullanarak görevleri yapıyoruz. Yani diğer savaş oyunlarında olduğu gibi sadece belirli bölümlerde tank, helikopter vs. askeri araçları kullanıp bırakmak gibi bir mantık yok, bu oyunda her aşamada araçlardan yararlanıyoruz. Hatta oyun sonunda kendimize ait askeri araç koleksiyonumuz bile oluyor. Elbette önce görevleri düzgün bir şekilde yapmak ve galip gelmek gerektiğini unutmayın. Oyunda düşmanlarımızı yenebilmek adına üstesinden gelmemiz gereken 25 görev var, bu görevleri yaparken yararlanacağımız 20 tane de araç bulunuyor. Bu araçların arasında, aklınıza gelebilecek her türden askeri araca rastlayabiliyoruz. Tank, helikopter, askeri jipler ya da deniz ve karada kullanılabilen diğer askeri araçlar sayesinde düşman birliklerini bozguna uğratabileceğiz. Oyunda kendimize ait ufak bir birlik var. Elbette bu birlik farklı araçlara sahip askerlerden oluşuyor. Bazı görevlerde destek birimleri, bazılarında ise öncü olan birliğimizde seçtiğimiz aracı biz kullanırken, diğerleri bilgisayar tarafından kontrol ediliyor. Ancak her an, kontrolü yapay zekâdan almamız ve farklı bir araca geçmemiz mümkün.

Tabi kendi aracımızı yapay zekâya bıraktıktan sonra. Oyundaki görevler genel olarak; koruma, eşlik etme, keşif yapma gibi kollara ayrılmış durumda. Her görev çeşidi için farklı araçların kullanılması gerekiyor. Oyun tüm araç kullanma oyunlarında olduğu gibi kamera açılarıyla hem tps hem de fps olarak oynanabiliyor. Son olarak grafik konusuna değinelim ve incelemeyi bitirelim. Stealth Combat, askeri araçların kullanımı üzerine kurulmuş bir oyun olduğundan araç modellemeleri konusunda iyi durumda. Elbette oyunun 2002 yılında çıkmış olması, grafik kalitesi bakımından ortalama bir yerde durduğunu bizi göstermeye yeter, ancak genel olarak sorun oluşturmayacak grafiklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Askeri araçların kullanımının aksiyonla birleşmesini merak ediyorsanız veya sahip olduğunuz küçük birlikle birçok heyecanlı göreve katılmak istiyorsanız, Stealt Combat size keyifli dakikalar yaşatacaktır.

En son Ara 3, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Stealth Combat Ultimate War Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 98/ME/2000/XP/7/8
İşlemci : Intel Pentium 4 ve üzeri
Ram : 512 MB
Harddisk Alanı : 255 MB
Ekran Kartı : 128 MB
DirectX : DirectX 8
Artıları
  • Değişik araçlar kullanma
  • Güzel düşünülmüş görevler
  • Ses efektleri profesyonel
Eksileri
  • Yetersiz grafikler
  • Kolay ölen düşmanlar

Stealth Combat Ultimate War Tanıtım Videosu

Stealth Combat Ultimate War oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Stealth Combat Ultimate War YAPILAN YORUMLAR