Stronghold 2 ikon

Stronghold 2

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 15 / 5,00
Loading...

Stronghold 2 oyunu 2005 yılında çıkarılan gerçek zamanlı strateji oyunudur ve 2001 yılında çıkmış ve oldukça ses getiren Stronghold serisinin 2. oyunu olmuştur.

Oyunda bir orta çağ kalesinin lordu olarak oynayacaksınız ve sizin birliğiniz altındaki askerlere kumanda edebileceksiniz. Oyunda topladığınız ve kazandığınız kaynaklarla çeşitli binalar inşa ederek krallığınızı geliştirebiliyor ve ordunuz için gerekli desteği oluşturabiliyorsunuz. Ama burada asıl amacınız bu olmadığı için bu tip mikro işlerle uğraştırmak yerine bu olayları minimal tutup asıl olan savaş stratejilerinize yoğunlaşmanız isteniyor.

Oyunda en önemli şey kaleler olduğu için kalenizi korumak ve geliştirmek oyunun büyük bir bölümünü oluşturuyor. Ekonominiz tamamen kalenizde inşa edeceğiniz birimler ve bu birimlerden kazanacağınız değerlere bağlı olduğu için kalenize gözünüz gibi bakıp geliştirmelisiniz. Oyunda kale kadar önemli karakter de Lord. Lord karakterinin ölmemesi oyunda ilk önceliğiniz.

Oyun size iki farklı mod sunuyor: Barış modu ve Savaş modu. Barış modu daha çok bir şehir yönetimi oyunu gibi inşa et, kaynak bul, refahı sağla türünde ilerliyor. Bu modda adından da anlaşılacağı gibi savaş yapmıyorsunuz. Ben aksiyonu sevmem diyen oyuncular için ideal. Ama savaşmayacaksam ben bu oyunu niye oynayayım diyenler Savaş modunu seçebilirler. Burada size çeşitli görevler veriliyor ve bu görevleri yerine getirerek ilerliyorsunuz.

3D grafik motoru ile oluşturulmuş Stronghold 2 oyununda grafikler bir gerçek zamanlı strateji oyunu için yeterli seviyede fakat günümüzün gösterişli görsellerinden uzak. İyi bir hikaye akışına sahip ve görevler birbirini tekrar etmiyor. Bu türün fanlarına rahatlıkla kendini oynattırabilecek özelliklere sahip oyunu henüz oynamadıysanız rahatlıkla deneyebilirsiniz.

En son Eki 8, 2020 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Ünite çeşidi çok fazla
  • Ekonomi kısmı ile sizi yormadan savaşa odaklanmanız sağlanmış
Eksileri
  • Çok fazla hata mevcut
  • Grafikler yeterli değil

Stronghold 2 Tanıtım Videosu

Stronghold 2 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Stronghold 2 YAPILAN YORUMLAR