Subnautica Multiplayer Olarak Nasıl Oynanır

Subnautica Multiplayer Olarak Nasıl Oynanır

Subnautica Multiplayer Olarak Nasıl Oynanır

Subnautica oyunu bir süredir erken erişimdeydi, ancak şimdi Subnautica: Under Zero adlı devam oyunuyla tam bir oyun haline geldi. Her iki oyun da yüksek tansiyonlu bir hayatta kalma, yaratıcı crafting ve harika keşif özelliklerine sahip, ancak yalnızca tek oyunculu olarak oynanabiliyor. Oyunun hayranları çıkarttıkları bir modla bu durumu değiştirdi.

Ama neden bir mod gerekli? Ve kullanımı kolay mı? Geliştirici neden uzun zamandır istenen bir özellik olan çok oyunculu oyunu oyunculara sunmuyor? Özellikle Subnautica’nın piyasaya sürülmesiyle: Under Zero, çok oyunculu oyuncuları herhangi bir tek oyunculu hikayeden daha mutlu edecek gibi görünüyor. İşte Subnautica çok oyunculu oyununun ardındaki gizem ve onu bir modla nasıl ekleyeceğiniz.

Resmi Bir Subnautica Çok Oyunculu Modu Var Mı?

Subnautica Warpers
Hayır, resmi bir Subnautica çok oyunculu oyunu yok. Daha önce de belirtildiği gibi, oyun ilk olarak Erken Erişim oyunu olarak piyasaya sürüldü. Bu şekilde piyasaya sürülen birçok oyun gibi, Subnautica da başlangıçta biraz dağınıktı. Çekirdek konsept ilgi gördü, ancak deneyimi geliştirmek için yapılacak çok iş vardı. Bu çalışma, 2014’ün sonundan 2018’in başına kadar üç yıldan biraz fazla sürdü. Sadece oyunun çalışması için harcanan onca zaman ile geliştiricilerin çok oyunculu bir sürüm geliştirmek için hiçbir şeyleri kalmamıştı. Oyunun yönetmeni Charlie Cleveland, oyunun resmi forumlarında şunları yazdı:

“İlk prototiplerimizde hep multiplayer aklımızın bir köşesindeydi. Ama oyun hakkında öğrenecek çok şeyimiz vardı, multiplayer asla bir öncelik değildi. Sonunda erken erişime ulaştık ve multiplayer sürümü yapmamız uzun yıllar alacaktı. Subnautica’ya V1.0’dan önce Subnautica multiplayer üzerinde daha fazla çalışmak istemiyoruz, bu yüzden ne yazık ki oyuna herhangi bir çok oyunculu veya kooperatif eklemeyeceğimizi kabul ettik.”

Esasen, Subnautica’ya çok oyunculu eklemek, ya motoru sıfırdan yeniden inşa etmeyi ya da tüm ekibi onu mevcut yinelemeye sıkıştırmaya adamayı gerektirir. Bunun için yeterli insan gücü yoktu. En azından geliştirme stüdyosunda yoktu fakat hayran camiasında bu güç vardı.

Subnautica Çok Oyunculu Nasıl Oynanır

Sunrunner37 adlı bir Nexus Mods kullanıcısı, popüler bir multiplayer Subnautica modu yarattı. Nitrox adlı modu indirmek için bu bağlantıyı takip edin . Oradan çok oyunculuya hitap eden kendi sunucunuzu kurmanız gerekecek. Talimatlar Nitrox sitesinde mevcuttur. Daha görsel bir rehber istiyorsanız, yukarıdaki Youtube videosunu izleyin. Nitrox şu anda Subnautica’nın Steam ve Epic Games Store sürümleriyle çalışıyor.

Nitrox modu açık kaynaklıdır ve bir Nitrox Discord kanalı var, bu da kullanıcıların deneyimi iyileştirmeye çok zaman ayırdığı anlamına geliyor. Bununla birlikte, mod devam eden bir çalışma olduğu için oyuncuların hatalarla karşılaşması muhtemeldir. Oyununuzu mahvetmemelidir, ancak muhtemelen oyun sırasında bazı rahatsızlıklara neden olacaktır. Kurulum veya kullanımla ilgili sorunlarınız varsa, Discord kanalı ve Nexus Mod forumları tavsiyelerde bulunabilir.

En son Haz 11, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Subnautica Multiplayer Olarak Nasıl Oynanır YAPILAN YORUMLAR