Super Mario Run iPhone ikon

Super Mario Run iPhone


Super Mario Run, cep telefonlarınızdan ve tabletlerinizden ücretsiz olarak oynayabileceğiniz yeni bir Mario deneyimi sunan bir oyun. Oyun yine Mario serilerinin yaratıcısı Nintendo tarafından geliştirildi. Oyunu tek elle oynuyorsunuz ve bu Mario serileri için bir ilk. Tıpkı Temple Run oyununda yaptığınız gibi Mario sabit koşuyor ve siz onun zıplamasını sağlıyorsunuz. Burada ekrana dokunma şeklinize göre Mario’ya farklı hareketler yaptırabiliyorsunuz. Oyunda yine altınları toplamanın önemi var, bunun için ilerlerken kutuları kırarak içinden çıkacak mantar ve altınları toplamayı ihmal etmemelisiniz.

Oyunda yine Prenses Peach’i kötü kalpli Bowser’ın elinden kurtarmak için onu sakladığı kaleye ulaşmaya çalışıyorsunuz. Bunun için ovalarda, mağaralarda, hayaletli köşklerde, hava balonlarında, kalelerde ve daha fazla mekanda maceralara atılacaksınız. 24 farklı kurstan oluşan 6 farklı dünya oyunda ilk aşamada sizleri bekliyor. Ama şu anda dünyalar ne yazık ki para ile satılıyor.

Oyunda bulunan Toad Rally modunda Mario yaptığı klas hareketlere göre seyirciler topluyor. Belli bir pisti tamamlarken burada topladığınız seyirci rakibinizden fazlaysa siz kazanıyorsunuz. Bu modda arkadaşlarınızla ve online oyuncularla da yarışabiliyorsunuz.

Oyunda topladığınız altınlar ve Toad adındaki seyirciler sayesinde kendi krallığınızı da kurabiliyorsunuz. Burada size yardımcı olacak 100 farklı bina sizleri bekliyor olacak.

En son Şub 14, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • iPhone ekranından sonunda Mario oynayabilmek
  • Kaliteli bir platform oyunu
  • Basit ama bağımlılık yapıcı
  • Tekrar oynanabilme değeri yüksek
Eksileri
  • Fiyatlar biraz yüksek

Super Mario Run iPhone Tanıtım Videosu

Super Mario Run iPhone oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Super Mario Run iPhone YAPILAN YORUMLAR