Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
Swat 2

Swat 2

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu25.5 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
EklenmeKasım 30th, 2015 by
Hemen indir (25.5 MB)
7034 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Bir Yosemite Entertainment Polisiyesi

Öncelikle kısa bir bilgi vererek konuya başlamanın faydalı olacağını düşünüyoruz. Bilgisayar ve yapay zekânın arkasında matematiksel aksiyomlar bulunmakta. Bu aksiyomlar senelerdir aynı. Fakat bu aksiyomların bilgisayar zekâsında gelişmiş bir şekilde kullanılmaya başlanmasına kadar ortaya çıkan oyunlar yapay zekâ ve strateji açısından birazcık yavan kalıyor. Bu sebep ile yeni jenerasyonlar ortaya çıkana kadar piyasaya sürülen oyunlarda birazcık yapay zekâ problemleri var diyebiliriz. Bu sebep ile eski strateji oyunlarından beklentinizin pek yüksek olmamasını öneririz.

Ama bu oyunların içerisinde yer alan Police Quest SWAT 2 yetersiz altyapıya rağmen oldukça başarılı bir iş ortaya çıkarmış. Bu da yapımcılarının mevcut olan teknolojiyi en akıllıca kullanmalarından kaynaklanıyor. Oyunu piyasaya süren firmayı hepimiz yakından tanıyoruz; Yosemite Entertainment. Yosemite Entertainment’in tasarlayıp geliştirdiği oyunun dağıtıcılığını ise Sierra Entertainment üstlenmiş. Tabi ki Sierra Entertainment’in bu sektördeki başarısına da oldukça yakından şahitlik etmekteyiz.

Police Quest SWAT 2’de polis merkezinde oturup çayımızı içerken içeriye tipi aşırı kaymış bir arkadaş heyecanlı heyecanlı girerek “Aga cinayet” var diyor. Bu haberi alan bizler de “Sakin ol la” diyerek olayın ayrıntılarını öğreniyoruz. Anlıyoruz ki bu bir cinayet olayı değil rehine alma olayı. Tabi ki, rehine alma olayları çoğu kez cinayet ile sonuçlandığından tipi kayık arkadaşımızın heyecanlanmakta haklı olduğunu anlıyoruz. Akabinde bu iş için çok özel yetiştirilmiş ekibimizi alarak yola çıkıyoruz. Bilenler bilir S.W.A.T bu konularda yetiştirilmiş özel bir birliktir ve bu konuda ki başarıları ile dünya çapında ün yapmıştır. Bizde oyunda bu takımın bir parçası olarak görevlere atlıyoruz. Tabi bu bir takım oyunu olduğu için görevlere atılırken en çok dikkat etmemiz gereken şey ise doğru taktiği seçerek üstün bir ekip koordinesi sağlamak. Bu gerçek hayattaki operasyonlarda böyle olduğu gibi oyun içerisinde de bu mantıkla ilerliyor.

Ancak zeki taktikler ile ekibimiz ile koordineli olarak hareket ettiğimizde görevleri yerine getirebiliyoruz. Oyununun en önemli ayrıntısı ise şu; sadece teröristleri etkisiz hale getirmek için değil rehinelerin de zarar görmemesi için çalışıyoruz. Hatta rehinelerin zarar görmemesi bizim ilk önceliğimiz. Çünkü biz bunun için yetiştirildik ve dünyaya da bu özelliğimiz ile ün saldık. Bu yüzden parmak ile gösterilen seçkin ekiplerin arasındayız. Oyunda ki temel değişkenlerden –parametrelerden- birinin de koordineli hareket etmek olduğunu söylemiştik. Oyun içerisinde çoğu kez sizden daha az tecrübeli olan personellerimizden biri geride kalıyor. Ve her ne hikmetse bu geride kalan arkadaş operasyonun gidişinde ki en önemli personellerden birisi konumunda bulunuyor. Yani onu geride bırakmamanız gerekiyor. Onu beklerken de zamana karşı yarıştığınızı da unutmamanız gerekiyor. Olay karma karışık. Yani anlayacağınız koordinasyon, koordinasyon ve koordinasyon.

Oyun bir simülasyon oyunundan ziyade taktiksel bir arcade oyunu. Yani estetiğe değil işleve dikkat edilmiş. Zaten göze güzel görüneni değil işe yarayanı yapmak her zaman daha önemlidir. Ama işe yarayan şeyinde göze güzel görülmesi durumunda tadından yenilmeyeceğini de bilmekte fayda var. Onun dışında oyunda pek fazla donanımsal sıkıntı yaşamıyorsunuz. Oyun donanımlarınız ile uyumlu çalışıyor. En heyecanlı yerde bilinmedik bir siyah ekran hatası almıyorsunuz. Bu, bu tür oyunlarda en sık rastlanan hata olsa da Police Quest SWAT 2’de bu sorun ile karşılaşmıyorsunuz. Ayrıca gereksiz donup çözülmeler, sinir bozucu hızlanma hataları da oyunda hiç karşınıza çıkmıyor. Oyun oturaklı bir şekilde çalışıyor. Ayrıca oyunun grafikleri bir arcade için yeterli düzeyde. Oyun içerisinde tekli oyuncu olduğu gibi çoklu oyuncu modu da bulunuyor. Bu da eğlenceye eğlence katıyor. Ayrıca oyun klasik “mission complete” mantığı üzerine kurulmuş. Birçok yerde birçok göreve hazır olmanız da gerekiyor. Bazen bir banka da bazen bir okulda bir operasyon içerisinde bulunabiliyorsunuz. Oyunun sesleri ise öldürmüyor da güldürmüyor da. Yani orta seviyede bir ses kalitesine sahip. Oyun severlere gönül rahatlığıyla önerebileceğimiz bir oyun.
Keyifli oyunlar.

Tanıtım Videosu

Youtube
7034 kez indirildi


Swat 2 Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. yusuf dedi ki:

    eğer biliyorsanız yazın

  2. Ýazmuhamet Orazmämmedow dedi ki:

    cok guzel oyun

YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :