Syberia – Part 1 ikon

Syberia – Part 1


Syberia oyununda kayıp bir oyuncak fabrikası sahibinin kaybolmasının ardındaki gizemi çözmeye çalışan Avukat Kate Walker’a yardımcı olacaksınız. Oyun başarılı bir point and click adventure oyunu ve bu türün en klasikleşmiş oyunlarından. Yapımcı firma olan Microids’i Still Life 2 gibi kült olmuş bir başka adventure oyunuyla da tanıyoruz. Oyunda kaybolan fabrikatörün tüyler ürpertici malikanesinde araştırma yaparak adım adım gizemi çözmeye çalışıyorsunuz ve hikayenin çok başka yerlere gittiğine şahit oluyorsunuz.

Oyunun unutulmaz bir oyun haline gelmesinde etkileşime geçtiğiniz ve diyalog kurduğunuz karakterlerin çok iyi bir şekilde oluşturulması bize göre ana etken. Başarılı, gizemli ve size direk olarak her şeyi anlatmayan karakterler sayesinde kimi zaman aklınız karışacak kimi zaman yanılacaksınız. Hemen hemen her adventure oyununda rastladığınız puzzle ve bulmacalar bu oyunda da oldukça başarılı bir şekilde oluşturulmuş. Bazı bulmacaların zorluğu sizi çok uğraştırsa da genel olarak bakınca öyle oyunu kapattıracak kadar aşırı zor bir puzzle bulunmuyor.

Oyun her ne kadar point and click tarzında olsa bile ekranda Kate Walker’ı görerek ilerliyorsunuz yani TPS olarak baş karakteri de yönetebiliyorsunuz. Objeler dikkatinizi çektiğinde ki genelde oyunda kullanacağınız önemli olan objelerde bir parıltı oluyor ve dikkatinizi çekiyor, onlara daha yakından bakabiliyor, etkileşime geçebiliyor veya isterseniz envanterinize ekleyebiliyorsunuz. Oyunun grafiklerine iyi demek günümüz oyunlarına haksızlık olur ama atmosferi dağıtmayan gözü çok yormayan grafikler oyunun içine dalınca gözünüze hiç kötü gözükmeyecek.

En son Kas 30, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Syberia – Part 1 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP/Vista/7
İşlemci : 1GHz
Ram : 512 MB
Harddisk Alanı : 1.2 GB
Ekran Kartı : 128 MB
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
 • Nefes kesici görsel açıları
 • Muhteşem oyun müzikleri
 • Zengin ve sürükleyici hikaye
Eksileri
 • Karakter seslendirmeleri çok iyi değil

Syberia – Part 1 Tanıtım Videosu

Syberia – Part 1 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Syberia – Part 1 YAPILAN YORUMLAR
 • efna
  6 sene önce

  bayıldımmmmm

 • serhat
  6 sene önce

  abi bu oyun güzelmi

  • Admin
   6 sene önce

   Çok güzel ve sürükleyici bir oyundur.