Tavla V+ ikon

Tavla V+

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Tavla V+’la Tavla Keyfi Artık Her Yerde!

Bizde tavla dendiğinde akan sular durur. Kendine ait bir dile ve kültüre sahip bu oyun sadece oynayanlar için değil, izleyenler için de bir hayli keyiflidir. Rakibin pulunu tam içeriye girecekken kırmak, tüm kapıları kapatıp rakibe okullar tatil demek ve hatta zar tutma tartışmalarına kadar her özelliği başka bir keyiftir. Şansın ve zekanın oyuna aynı oranda etki ediyor olması ise oyunu gerçek hayata en çok yaklaştıran özelliklerinden biri belki de. Satranç oynarken yalnızca iyi bir zeka ve stratejiye ihtiyacınız varken, tavla oyununda şansın da yanınızda olması gerekiyor. Öyle ki tavla acemisi bir oyuncu, tavla dünya şampiyonunu olağanüstü zarlar atarak yenebilir.

Oyunun Kuralları

Tavlada amaç, taşları tahta üzerinde çizilmiş olan üçgenler üzerinde hareket ettirerek kendi evinize sağ salim taşımak. 15 adet taşınız var ve bu taşları rakibiniz sizi kırmadan kendi tarafınızda toplamanız gerekiyor. Ancak kendi tarafınıza tüm taşlarınızı toplayabildiğinizde zar atmaya devam ediyor ve bu sefer de taşları tavladan elinize toplamaya başlıyorsunuz.

Tahtadan tüm taşlarını ilk önce toplayan oyuncu tavlayı kazanmış oluyor. Kazanan oyuncunun hanesine 1 puan yazılmış oluyor. Ancak bir taraf bütün taşlarını topladığında karşı taraf henüz hiç taş toplayamamışsa kazanan tarafın hanesine 2 puan yazılıyor. Ki bu özel duruma da tavlada “Mars” deniyor.

Tavla Simülatörü

Tavla V+ elbette bu özelliklerin hepsine sahip değil ancak tavla oyunları arasında ilk sıralarda yer aldığını belirtmek gerek. Eğer bir tavla tutkunu iseniz Tavla V+ beklentilerinizi büyük oranda karşılayacaktır.

Yapay zekaya karşı ya da aynı cihazla başka bir rakibe karşı oynama olanağı tanıyan Tavla V+’ın bütün özellikleri bu kadar değil tabii ki. Eğer ben bir tavla ustasıyım diyecek kadar iddialı iseniz zorluk seviyesini en üst düzeye getirebilir ve tavlayı yapay zekanın koltuğunun altına vermenin ne kadar zor olduğunu görebilirsiniz. Eğer acemi bir tavlacı iseniz ya da olur ya tavla oynamayı bilmiyorsanız, taş toplamaktan tavlanın ana kurallarına kadar her şeyi Tavla V+’tan öğrenebilirsiniz. Oyunda hamlelerinizi geri alma ve tekrar oynama seçeneği bulunduğu gibi son hamleyi görme, ipucu gibi seçenekler de mevcut bulunuyor. Tavlanın, pulların ve zarların renklerini de değiştirmenize izin veriyor.

Tavla V+’ın ZingMagic tarafından geliştirildiğini ve uzman olduğu alanın masa oyunları olduğunu da belirtelim. Öyle ki Dama, Satranç, Go, Çin Satrancı ve Revers ve tüm Sevilen kağıt oyunları gibi oyunlar da ZingMagic’in geliştirdiği oyunlar arasında bulunuyor. İster tavla tutkunu olun, ister kendinizi geliştirin, isterseniz de sadece zaman öldürmek için oynayın. Tavla V+ beklentilerinizi karşılayacaktır.

En son Nis 15, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Basit oynanış
  • Tavla tahtasını değiştirebilme
Eksileri
  • Oynanış çok kolay
Tavla V+ YAPILAN YORUMLAR