Tekken 7 ikon

Tekken 7


Bandai Namco Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan TEKKEN 7 dövüş türünde bir oyun.

Bir dövüş klasiği olan Tekken serisinin 7. oyunu olan oyunumuzda yine bir klan savaşına katılıyoruz. 38 oynanabilir karakter sunan oyunda bir dövüş oyunu için yeterli sayıda karakter bulunuyor. Bu karakterler daha önce serinin diğer oyunlarını oynayanların tanıyacağı karakterlerden. Ayrıca bu karakterlerin farklı zorluk seviyelerine ve farklı oyuncu tiplerine göre tasarlanmış olması oyunun önemli bir avantajı olarak karşımıza çıkıyor. Aşk, intikam ve gurur üçgeninde geçen oyunda Mishima Ailesi ile alakalı her türlü detay ve savaşı senaryonun içinde görebiliyoruz.

Tekken serisine aşina olan oyuncuların oyunun kontrollerine çok hızlı şekilde adapte olması mümkünken ilk defa bir Tekken oyunu oynayacakların biraz oyunda vakit geçirmesi gerekecek. Rage Art ve Rage Drive olmak üzere iki farklı Rage sistemine sahip olduğumuz oyunda Rage Art’ta düşmanımıza çok ciddi hasarlar verebiliyoruz fakat bu sistemi sürekli kullanamıyoruz. Rage Drive ise biraz daha stratejik ve kontrollü kullanmamız gereken bir sistem. Tabiki Rage sistemi bir dövüş oyunu için gayet hoş düşünülmüş olmakla birlikte yönetilen karakteri ve düşmanı da iyi tanımayı gerektiriyor.

Ayrıca oyunda bulunan çevrim içi mod ile oyunu online olarak oynamak da mümkün. Dövüş oyunlarının online olarak oynandığında ne kadar keyifli ve zevkli olduğunu geçmişte herhangi bir online dövüş oyunu oynayanlar çok iyi biliyordur. Oyunun E-Sports olarak dünya çapında yasal liglerde oyuncuları ve turnuvaları da bulunmaktadır.

Grafik olarak her zaman kaliteli grafikler sunan Tekken serisinin bu oyununda da gayet kaliteli grafikler oyuncuları bekliyor. Karakter tasarımları ve detayları gerçekten üstünde gayet iyi düşünülerek ve tasarlanarak oyuna yansıtılmış. Seslerle de grafikler tamamlanarak oyun atmosferi oldukça kaliteli bir hale getirilmiş.

Tekken 7, kaliteli senaryosu, etkileyici grafikleri, boş yere değil bir strateji içerisinde dövüşme imkanı sunması gibi önemli özellikleriyle oyunseverlere serinin diğer oyunlarında olduğu gayet kaliteli bir oyun deneyimi vaat ediyor.

En son Nis 22, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Tekken 7 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows 7/8/10
İşlemci : Intel Core i3-4160 @ 3.60GHz veya eşdeğeri
Ram : 6 GB
Harddisk Alanı : 60 GB
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GTX 660 2GB, GTX 750Ti 2GB, veya eşdeğeri
DirectX : DirectX 11
Artıları
  • Kusursuz sunum
  • Dengeli karakter yapısı
  • Muhteşem görsel efektler
  • Karakterleri kişiselleştirebilme
Eksileri
  • Offline içerik az
  • Hikaye modları daha geliştirilebilir
  • Online modda yeniyseniz çok geride kalmış hissedebilirsiniz

Tekken 7 Tanıtım Videosu

Tekken 7 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Tekken 7 YAPILAN YORUMLAR