Terminator 3 War of the Machines ikon

Terminator 3 War of the Machines

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 15 / 3,75
Loading...

Oyun adından da anlaşılacağı üzere makinelerin savaşını konu ediniyor ama bu makineler öyle çamaşır makinesi, tost makinesi ne bileyim şarj makinesi gibi makineler değil. Bizzat ete kemiğe bürünmüş “hasta la Vista beybi” diye görünmüş makineler. Ayrıca savaş sanatları konusunda aşırı bir yapay zekaya sahipler. Ayrıca yağmur, su gibi proseslerden etkilenip paslanmıyorlar.

Oyunu hem Single Player hem de Multiplayer olarak oynayabilirsiniz. Tek fark birinde botlar ile savaşırken diğerinde botların yerini LAN’daki arkadaşlarınızın alıyor olması. Oyunda harap olmuş onlarca mekan var, harita sayısı da orta kıvamda bir hacme sahip. Ayrıca War of the Machines size önce şu haritayı bitir sonra diğerini aç gibi bir terbiyesizlik yapmayarak daha en baştan tüm haritaları kullanımınıza sunuyor. Oyun zaten bir Aksiyon- Fps oyunu olduğu için kontroller de standart Fps mantığında olduğu gibi tasarlanmış. Oyun pek zor olmadığı için çok kısa bir zamanda bitirebilirsiniz. Oyundaki ana hedefimiz ise kritik noktaları ele geçirerek haritaya hükmetmek ve düşmana saldırıp yer ile yeksan hale getirmek.

Filmdeki robotların yapay zekası çok iyi fakat bu oyuna pek yansımamış. Hem kendi askerleriniz hem düşman askerleri saçma sapan hareketler ile oraya buraya koştururken kurşunların önünde cin görmüş Dabbe filmi yönetmeni gibi kalakalıyorlar. Bu durum bir süre sonra aşırı can sıkıcı olabiliyor. Yapımcılar bunu düşünmüş olacak ki hemen multiplayer modunu oyuna dahil etmişler. Böylesi bir yapay zekaya kurşun sıkacağıma bizim çocukları toplar multiplayer kasarım diyerek vaktimizi multiplayerden yana harcamaya karar veriyoruz. Size de tavsiyemiz bu yönde olacaktır.

Bu yapay zeka aksaklığına rağmen adamlar grafik ve animasyon konusunda oldukça başarılılar. Ortanın üzerine çıkan bir grafik kalitesine ulaşmışlar. Hem karakter tasarımları, hem ışıklandırmalar hem de animasyon geçişleri oldukça başarılı. Ayrıca fizik motoru çok iyi çalışıyor. Oyunda en ufak bir donma, yavaşlama gibi soruna rastlamadık. Bu da oyunun artı yönlerinden birisi. Sadece karakterler değil robotlar da oldukça iyi tasarlanmış durumdalar. Ayrıca haritalardaki mekanların atmosferi de çok iyi. Bize, terk edilmiş bir dünyanın atmosferini sonuna kadar yaşatmayı başarıyorlar.

Sırf Arnold abinin hatırına denemiştim oyunu fakat yapay zeka beni ciddi bir hayal kırıklığına uğrattı. Buna rağmen grafik konusunda ortanın üzerinde bir performans sergileyince oyunu multiplayer oynamak vacip oldu. Zaten multiplayer ile oldukça keyifli anlar geçireceksiniz.

Özet ile oyun grafik ve fizik motoru açısından bizden geçer not alırken yapay zeka Terminator’ün kablolarını sızlatacak bir şekilde sınıfta kalıyor. Eğer Arnold abi yaşlandı, şu makinelerle biraz da biz savaşalım diyorsanız sadece 1 GHz işlemci, 256 MB RAM ve 32 MB ekran kartı ile oyunu deneyebilirsiniz. Keyifli oyunlar.

En son Nis 5, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Başarılı ses efektleri
  • Muazzam silah seçenekleri
  • Filmin fanlarına iyi gelecek
Eksileri
  • Günü geçmiş ve aşırı tekrarlanmış grafikler
  • Berbat yapay zeka

Terminator 3 War of the Machines Tanıtım Videosu

Terminator 3 War of the Machines oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Terminator 3 War of the Machines YAPILAN YORUMLAR