Terrorist Takedown 2 ikon

Terrorist Takedown 2

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 22 / 4,40
Loading...

FPS yani kahramanından gözünden oyun oynadığımız türde olan Terrorist Takedown 2, City Interactive tarafından geliştirilmiş bir oyun. F.E.A.R. ile aynı oyun motorunun kullanıldığı oyun, aynı zamanda bir serinin ikinci oyunu olma özelliğini de taşıyor.

Geçmişte Nazilere karşı olan savaşların yerini Ortadoğu teröristlerine bıraktığı oyun dünyasında Terrorist Takedown 2’de tuhaf AK-47’leri ve araba bombalarına sahip olan teröristler ile amansız bir mücadele veriyoruz. Serinin ilk oyununa oranla oynama farklarına sahip olan Terrorist Takedown 2 oyunseverlere, daha klasik bir FPS oyunu oynama imkanı sunuyor.

İyi grafiklere sahip olan oyunda özellikle ana karakterlerin oldukça detaylı tasarlandığı göze çarpıyor. Çevresel modellemelerde kapalı mekanlar genel ve çok fazla detaya girmeden tasarlanmasıyla birlikte açık alanlar çok daha ilginç detaylar göz önüne alınarak tasarlanmış. Bu durumun oyuna ciddi derecede gerçekçilik ve kalite sağladığını söylemek mümkün. Karanlık ve aydınlık alanlar arası geçiş biraz daha yumuşak olsa görsel açıdan daha kaliteli olabilirmiş. Çok çeşitli silahların bulunduğu oyunda silah modellemeleri de yeterli düzeyde. Silah ses efektlerinin aynı oyun motorunu kullandığı F.E.A.R.’e oldukça benzerlik gösteren oyunda genel ses efektleri ise kaliteli grafik ve modellemelere oranla bir miktar geride. Bu denli detaylı grafiklere sahip oyunda seslerin daha iyi seviyede olması daha iyi bir etki bırakırdı.

Tekli oyuncu modunda ortalama oyuz ya da kırk dakika uzunluğunda 7 görev bulunan oyun için bir nebze kısa denilebilir. Dolayısıyla tekli oyuncu kısmını hızlı bir şekilde bitirebilmek mümkün. Oyunlar kısa olmasına rağmen fena sayılmayacak bir yapay zekaya sahip olduğunu da eklemekte fayda var. Haritaların karmaşık düzenli olduğu oyunda minimap üzerindeki hedefler doğru yönü bulmanız için size yardımcı oluyor. Oyunun çoklu oyuncu modunda ise farklı haritalarda arkadaşlarınızla birlikte zevkli bir mücadelenin içinde yer alıyorsunuz. Tekli oyuncu modu kısa olan oyunun asıl zevkli kısmını da çoklu oyuncu modu oluşturuyor.

Fantezi ve gerçeklik arasında iyi bir denge kuran oyun, F.E.A.R.’ın gelişmiş versiyonu izlenimi veriyor. Sahip olduğu iyi grafikleri ve konusuyla Terrorist Takedown 2, oyunseverlerin keyifle oynayabileceği iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

En son Ara 28, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Silah çeşitliliği
  • Oyun içi multiplayer browser
Eksileri
  • Normal ayarlarda bile çok zor
  • Çok da akıllı olmayan yapay zeka
  • Single Player kampanyası çok kısa

Terrorist Takedown 2 Tanıtım Videosu

Terrorist Takedown 2 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Terrorist Takedown 2 YAPILAN YORUMLAR