Terrorist Takedown: Covert Operations ikon

Terrorist Takedown: Covert Operations

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 10 / 5,00
Loading...

CI Games tarafından geliştirilen Terrorist Takedown: Covert Operations, FPS yani oyunu kahramanımızın gözünden oynadığımız türde yoğun bir aksiyon içeren bir oyun.

Oyunda Amerika ile Orta Doğu’da yer alan terörist grupları arasında yıllardır devam etmekte olan mücadele konu alınmakta. Bir yanda Amerika’nın güçlü ve kaliteli silahlarla donanmış askerleri varken diğer tarafta Kalaşnikof ve Roketatar ile ve genellikle dini amaçlarla bir araya gelmiş terörist gruplar var.

16 bölümden oluşan Terrorist Takedown: Covert Operations, kısmen önümüze geleni vurmaya dayalı bir oyun. Özellikle geçmişte atari salonlarından aşina olduğumuz oyunların modern ve kaliteli grafiklerle geliştirilmiş bir hali şeklinde karşımıza çıkan oyun, çok çeşitli ortamlarda bulunmamıza olanak sağlıyor. Helikopter, jip ya da çeşitli zırhlı araçlarda bulunabileceğimiz oyunda, genellikle ağır makineli silahlar ile kurşunları düşmanların üzerine bırakıyoruz. Düşmanların yapay zeka kısmında bir miktar eksik olduğundan dolayı kolay bir şekilde ölebiliyorlar. Her bir bölümde yeteri kadar düşman öldürüldüğü taktirde bir sonraki bölüme geçmek mümkün. Fakat bölümler uzun ve sabırlı olmak gerekiyor.

Görevlerin genel itibariyle basit olduğu oyunda bazı düşmanlar yaya oluyor ve en kolay onlar öldürülüyor. Bazı düşmanlar ise siper arkasında bulunuyor ve ağır makineli tüfekler kullanıyor. Bunları öldürmek biraz daha zor olabiliyor.

Oyunda özellikle düşmanlar üzerinde nişan aldığımız zamanlardaki nişan kontrolünün biraz zor olmuş. Çok fazla oyun oynamayan oyuncular için bu kontrollerin oldukça zorluk çıkarması kuvvetle muhtemel. Fakat bir süre sonra alışıldığını da söylemek de fayda var.

Bir savaş oyununu güzel yapan şeylerin savaş alanını en iyi şekilde yansıtması, akıcı çatışmalara sahip olması ve etkileyici olması gibi çeşitli özellikler olduğu göz önüne alındığında Terrorist Takedown: Covert Operations’ın bu özellikleri genel itibariyle yansıttığını söylemek mümkün.

Her ne kadar Terrorist Takedown: Covert Operations hikaye ve konu olarak zayıf olmasına rağmen kaliteli ve akıcı grafikleri, kurşunumuzun hiç bitmemesi ve doyasıya düşman vurup stres atma gibi verdiği çeşitli imkanlarla oyunseverlere güzel bir macera yaşatmayı vaat ediyor.

En son Nis 5, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Terrorist Takedown: Covert Operations Tanıtım Videosu

Terrorist Takedown: Covert Operations oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Terrorist Takedown: Covert Operations YAPILAN YORUMLAR