The Last Remnant ikon

The Last Remnant


The Last Remnant, pek alışık olmadığımız bir oyun tarzına sahip. Bir rol yapma oyunu fakat bu kez durum biraz fantastik. Oyunun türü JRPG olarak geçiyor yani Japanese Role Playing Game yani Japon Rol Yapma Oyunu. Manga okuyanlar bilirler, söz konusu Japon literatürü olduğunda işin içine aşk ihtirasları, fantastik ögeler, ejderhalar ve buna benzer yaratıklar girer.

The Last Remnant Japon kültürüne dayalı basit bir oyun gibi gözükebilir. Aslında işin rengi biraz daha değişik. Pembe dizilerde hatta ve hatta Türk dizilerinde bile göremeyeceğiniz entrikaları bu oyunda görebilirsiniz. Ayrıca tılsımlar, büyüler, göz değmeleri, cinci hocalar da cabası. Fakat oyuna çok kaptırmayın Allah korusun aşka olan inancınızı yitirmeniz bile söz konusu olabilir. Aşka olan inancınızı yitirmeyin.

Aslında senaryo bir film kıvamında akıp gidiyor. Oyuna olan merakınız azalmasın diye spoiler vermeyeceğim yani senaryoyu anlatmayacağım. Ama genel hatları ile Japon mangalarını andıran bir aşk, ihtiras, ihanet ve fantezi oyunu. Fantezi derken, fantastik ögeler var yani. Aklınıza başka bir şey gelmesin. Gerçi bir miktar Aşk-ı Memnuluk da var oyunun içerisinde ama pek kafaya takmayın.

The Last Remnant ile bir miktar aksiyon yaşayacağız. Çeşitli mücadelelerin içerisine girmemizi gerektiren bir oyun yapısı var. Bu sebeple oynanış tarzı hakkında biraz bilgi vermek faydalı olacaktır. Öncelikle The Last Remnant sıra tabanlı ilerleyen bir RTS oyunu. Ayrıca büyük ölçüde komutlara ve sembollere dayanıyor. Siz bu sembol olayını itemlere de benzetebilirsiniz. Ayrıca savaş gücümüz de direkt olarak karakterimizin yetenekleri ile alakalı bir durum. Bu da oyunu biraz alışılmışın dışına çıkarıyor. Şöyle ki oyunda her karakterin sahip olduğu ya da mensubu olduğu bir tür var. Ve bu türler “Union” adı verilen bir takıma bağlılar. Her takımında belirli ölçüde yetenekleri var. Yani hangi takıma mensup olduğunuz direkt olarak yeteneklerinizi etkiliyor.

Ayrıca oyunda Unreal Engine 3 gibi sağlam bir oyun motoru kullanılmış. Bu da demek oluyor ki oyunun grafik motoru oldukça sağlam. Haliyle grafik kalitesi de iyi olacak. Grafik mimarisinin oldukça sağlam olduğu oyunun grafikleri de o derece sağlam. Öncelikle kendisine ait yaratıcı tasarımları var. Özellikle karakter ve çevre modellemeleri çok başarılı. Oyun çok etkileyici grafiklere sahip. Hatta sırf bu yüzden bile bir şans verilmeli ve denenmeli diye düşünüyorum. Zaten grafiğine bu kadar önem verilen bir oyunun yapay zeka ve diğer özelliklerine de o derece de önem verilmiştir. Aslında bazı arkadaşlar oyun kaplamalarının geç yüklendiğini söylüyor ama bu tamamen bilgisayar donanımı ve donanımın uyumlu çalışması ile ilgili bir durum. Bu denli sağlam grafik ve dokuları çok net oynamak istiyorsanız bir miktar gelişmiş donanıma da sahip olmanız gerekiyor, haliyle.

Oyun müzikleri de aynı derece de başarılı ama ses efektleri üzerinde biraz daha durulsa daha iyi olurmuş. Oyun genel itibari ile çıtayı aşmayı başarıyor. JRPG ve RPG severlere ve de RPG denemek isteyen tüm oyun severlere gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğimiz bir oyun. Keyifli oyunlar.

En son Nis 25, 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Uzun ve destansı bir hikaye
  • Eğlenceli ve eşsiz savaş sistemi
  • Muhteşem müzikler
  • Güzel bir sanat dizaynı
Eksileri
  • Grafiklerde bazı doku yırtılmaları

The Last Remnant Tanıtım Videosu

The Last Remnant oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

The Last Remnant YAPILAN YORUMLAR