Kayıt Ol veya Giriş Yap
Kullanıcı Adı Şifre Şifremi Unuttum
The Last Remnant

The Last Remnant

LisansDemo 0TL
DilAlmanca
Dosya Boyutu1 GB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
EklenmeAralık 10th, 2015 by
Hemen indir (1 GB)
1351 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

The Last Remnant, pek alışık olmadığımız bir oyun tarzına sahip. Bir rol yapma oyunu fakat bu kez durum biraz fantastik. Oyunun türü JRPG olarak geçiyor yani Japan Roll Playin Game yani Japon Rol Yapma Oyunu. Manga okuyanlar bilirler, söz konusu Japon literatürü olduğunda işin içine aşk ihtirasları, fantastik öğeler, ejderhalar ve buna benzer yaratıklar girer.

The Last Remnant Japon kültürüne dayalı basit bir oyun gibi gözükebilir. Aslında işin rengi biraz daha değişik. Pembe dizilerde hatta ve hatta Türk dizilerinde bile göremeyeceğiniz entrikaları bu oyunda görebilirsiniz. Ayrıca tılsımlar, büyüler, gözdeğmeleri, cinci hocalar da cabası. Fakat oyuna çok kaptırmayın Allah korusun aşka olan inancınızı yitirmeniz bile söz konusu olabilir. Aşka olan inancınızı yitirmeyin.

Aslında senaryo bir film kıvamında akıp gidiyor. Oyuna olan merakınız azalmasın diye spoiler vermeyeceğim yani senaryoyu anlatmayacağım. Ama genel hatları ile Japon mangalarını andıran bir aşk, ihtiras, ihanet ve fantezi oyunu. Fantezi derken, fantastik öğeler var yani. Aklınıza başka bir şey gelmesin. Gerçi bir miktar aşk-ı memnuluk da var oyunun içerisinde ama pek kafaya takmayın.

The Last Remnant ile bir miktar aksiyon yaşayacağız. Çeşitli mücadelelerin içerisine girmemizi gerektiren bir oyun yapısı var. Bu sebeple oynanış tarzı hakkında biraz bilgi vermek faydalı olacaktır. Öncelikle The Last Remnant sıra tanlı ilerleyen bir RTS oyunu. Ayrıca büyük ölçüde komutlara ve sembollere dayanıyor. Siz bu sembol olayını itemlere de benzetebilirsiniz. Ayrıca savaş gücümüz de direkt olarak karakterimizin yetenekleri ile alakalı bir durum. Bu da oyunu biraz alışılmışın dışına çıkarıyor. Şöyle ki oyunda her karakterin sahip olduğu ya da mensubu olduğu bir tür var. Ve bu türler “Union” adı verilen bir takıma bağlılar. Her takımında belirli ölçüde yetenekleri var. Yani hangi takıma mensup olduğunuz direkt olarak yeteneklerinizi etkiliyor.

Ayrıca oyunda Unreal Engine 3 gibi sağlam bir oyun motoru kullanılmış. Bu da demek oluyor ki oyunun grafik motoru oldukça sağlam. Haliyle grafik kalitesi de iyi olacak. Grafik mimarisinin oldukça sağlam olduğu oyunun grafikleri de o derece sağlam. Öncelikle kendisine ait yaratıcı tasarımları var. Özellikle karakter ve çevre modellemeleri çok başarılı. Oyun çok etkileyici grafiklere sahip. Hatta sırf bu yüzden bile bir şans verilmeli ve denenmeli diye düşünüyorum. Zaten grafiğine bu kadar önem verilen bir oyunun yapay zeka ve diğer özelliklerine de o derece de önem verilmiştir. Aslında bazı arkadaşlar oyun kaplamalarının geç yüklendiğini söylüyor ama bu tamamen bilgisayar donanımı ve donanımın uyumlu çalışması ile ilgili bir durum. Bu denli sağlam grafik ve dokuları çok net oynamak istiyorsanız bir miktar gelişmiş donanıma da sahip olmanız gerekiyor, haliyle.

Oyun müzikleri de aynı derece de başarılı ama ses efektleri üzerinde biraz daha durulsa daha iyi olurmuş. Oyun genel itibari ile çıtayı aşmayı başarıyor. JRPG ve RPG severlere ve de RPG denemek isteyen tüm oyun severlere gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğimiz bir oyun. Keyifli oyunlar.

Artıları
  • Uzun ve destansı bir hikaye
  • Eğlenceli ve eşsiz savaş sistemi
  • Muhteşem müzikler
  • Güzel bir sanat dizaynı
Eksileri
  • Grafiklerde bazı doku yırtılmaları

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Videosu

Youtube
1351 kez indirildi
Etiketler: ,


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :