The Long Dark ikon

The Long Dark

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 40 / 3,64
Loading...

The Long Dark oyunu, global bir felaket sonrasında buzlarla ve soğukla kaplı bir dünyada hayatta kalmaya çalışan ve doğanın çetin şartlarıyla savaşan insanları konu alan bir video oyunudur. Oyunda elektriklerin jeomanyetik bir olay sonucunda gitmesi ve bir daha geri gelmemesi ile dünyanın sürüklendiği felaket konuyu oluşturuyor.

Oyunda Kuzey Kanada’ya üzerinde uçmakta iken bir anda bir ışık görüp uçakları parçalanan iki karakterden birisi olan Will Mackenzie’yi kontrol ediyorsunuz. Oyundaki hikaye modu bölüm bölüm olarak karşımıza çıkıyor ve şu anda 15 saatlik ilk 2 bölümü oynayabiliyorsunuz. Sonradan gelecek 3 bölüm daha var, bunlar için ücret ödemenize gerek yok, yayınlandıkları anda yapılacak güncelleme ile oyuna eklenmiş olacaklar.

Oyunda bulunan bir diğer mod ise hayatta kalma modu. Oyunun bu modu hikayesiz olarak ilerliyor ve doğaya karşı mücadele ediyorsunuz. Diğer hayatta kalma oyunları ile karşılaştırdığımızda The Long Dark’ın çok zalim ve çok çetin bir oyun olduğunu görüyoruz. Hayatta kalma modunda ölmek demek tüm kayıtlarının silinmesi demek olduğu için deneme yanılma yapma gibi bir şansınız da bulunmuyor. Kısıtlı bir ortamda bulabileceğiniz her erzak ve her alet işinize yarayacak çok değerli şeyler. Devasa bir açık dünyada geçen oyunda doğanın sunduğu çeşitlilik gözler önüne seriliyor: vahşi hayvanları avlayabilir, balık tutabilir, araştırma yapabilirsiniz.

Hayatta kalma kısmını kısır döngüden kurtaran şey ise karşı koymaya çalışacağınız mücadeleler. Bunlar arasında tipi fırtınasına karşı koyma, ayı tarafından kovalanma gibi zorlu mücadeleler bulunuyor ve bunları gerçekleştirmek de hiç kolay değil.

En son Nis 15, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

The Long Dark Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10
İşlemci : Dual-Core Intel i5 CPU @ 2GHz+
Ram : 4 GB
Harddisk Alanı : 7 GB
Ekran Kartı : 512 MB, Intel 4xxx Series veya üzeri
DirectX : DirectX 9
Artıları
  • Harika görseller
  • Başarılı doğa mücadelesi
  • Craft sistemi çok iyi
  • Çok büyük ve dolu bir açık dünya
Eksileri
  • Sandbox modu tekrar edici gelebilir

The Long Dark Tanıtım Videosu

The Long Dark oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

The Long Dark YAPILAN YORUMLAR