The Moment of Silence ikon

The Moment of Silence

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 6 / 3,00
Loading...

House of Tales tarafından geliştirilmiş ve Digital Jesters tarafından geliştirilen The Moment of Silence, aksiyon türünde bir oyun.

Bir hikayeye dayanan oyunda oyunun başında, apartmanda duyduğu ilginç sesleri merak ederek kapı deliğinden koridoru izleyen Peter Wright, koridora giren ve son derece ağır silahlar taşıyan polis timlerini görür. Polisler Wright’ın yan dairesindeki Oswald’ın kapısını kırarak içeri girer ve Oswald’ı dışarı çıkararak ailesinin önünde kötü bir duruma düşürür. Polisler hiç bir açıklama yapmadan Oswald’ı götürür ve Peter Wright bu olayın arka planını ortaya çıkartmaya çalışır. Kaliteli grafik ve etkileyicilikle başlayan bu demonun ardından oyuna hızlı bir giriş yapıyoruz.

Macera türü oyunlarda hikayeyi düzgün şekilde kurgulamak ve oyuna dönüştürmek son derece önemli olduğundan dolayı diğer oyun türlerine göre geliştirilmesi ve beğendirilmesi daha zordur. Bu zorluklara rağmen The Moment of Silence sürekli yeni sürprizlerle, mantığa dayalı bulmacalarla oyuncuları meraklandıran ve ilgi çeken yapıya sahip bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Meraklı karakterimiz Peter Wright’ı kontrol ettiğimiz oyunda mouse ile simgeyi ekranda dolaştırarak çevre ile etkileşime girebiliyoruz. Üzerine geldiğimiz nesnenin ekranda bulunan büyüteç vasıtasıyla daha detaylı şekilde inceleyebiliyoruz. Eğer nesnenin üzerine geldiğimizde el işareti çıkarsa ise bu durum alıp kullanabildiğimiz bir nesne olduğu anlamına geliyor.

Oyunun başlangıcındaki demoda gördüğümüz kaliteli grafikler oyun içerisinde aynı kalitede devam etmiyor. Bu durumun kaliteli grafiklere sahip demonun ardından oyuna başlamamızdan da kaynaklandığını söyleyebiliriz. Çünkü oyunun girişini oyuncudaki beklentileri bir hayli yükseltiyor.

New York sokaklarında gezdiğimiz oyunda, karakterimiz Peter Wright’ı kontrol etmekte zaman zaman zorluk çekebiliyoruz. Karakterimizin beklentilerimizin dışında hareketler yapabildiği oyunda kontrollerin daha iyi olması oyunun oynanabilirliği adına çok daha iyi avantajlar sağlayabilirdi.

Oyunda “Messenger” adı verilen ve ulaşmak istediğimiz yerlerin numaralarını öğrenebileceğimiz çok kullanışlı bir alet bulunuyor. İyi bir düşüncenin ürünü olan bu alet kullanışlı yapısı ile bize oyunda oldukça kolaylıklar sağlıyor. Bununla beraber gelecekte geçen oyunda kullanılan mimari de son derece modern. Ayrıca SetCar adı verilen ve bir mekandan bir başka mekana geçmenizi sağlayan araçlar da oyunun ileri zamanlarda geçtiğini gösterme konusunda son derece iyi düşünülmüş bir detay.

Kolay oynanışı ve diğer macera oyunlarından alışmış olduğumuz kontrollerle The Moment of Silence, özellikle macera türünde oyun oynamayı seven oyunseverler için iyi bir alternatif oluşturuyor.

En son Eki 25, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Zorluk düzeyi yeterli iyi bulmacalar
  • Gerçekçi karakterlerle etkileyici bir hikaye
Eksileri
  • Çevre detayları çok yüzeysel

The Moment of Silence Tanıtım Videosu

The Moment of Silence oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
The Moment of Silence YAPILAN YORUMLAR