The Sims 4 ikon

The Sims 4


The Sims 4 oyunu EA Games tarafından geliştirilen sanal bir dünyada oluşturduğunuz dünyayı kontrol ettiğiniz simülasyon oyunudur. Oyunda tıpkı gerçek hayatınızda yaşadığınız olayları sanal bir dünyada yaşıyorsunuz. Serinin daha önceki oyunları geliştirilerek The Sims 4 oyunu biraz daha gerçek hayata benzer hale getirilmiş.

Oyunda Sims adı verilen karakterleri yönetiyorsunuz. Bu Sims’lerin görünüşleri, karaktlerleri, tepkileri ve istekleri farklı olabiliyor. Sizin yönettiğiniz Sims’lerin yanı sıra bilgisayar tarafından yönetilen ve etkileşim içine gireceğiniz Sims’ler de bulunuyor. Diğer Sim’lerle komşu olabiliyor, sevgili olabiliyor hatta düşman olabiliyorsunuz. Sim’inizi oluşturmak için kullanacağınız araçlar serinin 4. oyununda geliştirilmiş ve çok daha geniş bir paletten seçim yapabilme imkanı getirilmiş.

Oyunda mekanlarda da oldukça artış yer alıyor. Evinizin çevresindeki komşularınızla etkileşime girebileceğiniz gibi havuz partilerine gidebilir, sinemaya veya tiyatroya gidebilir ve bu tip pek çok etkinliğe de katılabilirsiniz. Oyunda sürekli güncellenen yeni içerikler sürekli genişleyerek yer alıyor. Bu açıdan oyundan sıkılmanız pek mümkün değil gibi.

Oyunun grafikleri, animasyonlar, mekanlar, seslendirmeler ve efektler EA Games kalitesine yakışır seviyede. Piyasadaki diğer oyunlarla karşılaştırdığımızda çok üst düzey ve önde olan bu oyunu kaçırmadan oynamanızı tavsiye ediyoruz.

En son Nis 19, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

The Sims 4 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi : Windows XP (SP3), Vista (SP2), 7 (SP1), 8, 8.1, 10
İşlemci : 1.8 GHz Intel Core 2 Duo, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+
Ram : 2 GB
Harddisk Alanı : 18 GB
Ekran Kartı : 128 MB, NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon X1300 / Intel GMA X4500 veya üstü
DirectX : DirectX 9.0c
Artıları
 • Renkli görseller
 • Başarılı seslendirme
 • Sim'inizi izlemek çok zevkli
Eksileri
 • Limitli multi sim kontrolü

The Sims 4 Tanıtım Videosu

The Sims 4 oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

The Sims 4 YAPILAN YORUMLAR
 • sirin
  6 sene önce

  valla ne yaln söyleyelim oyunu dah yeni yüklüyorum inşallah güzel çıkar yani bu benim 28 kere başka sitelerden denedim olmdı ama inşallah bu olur … . . . . . . . .

 • meriyane
  6 sene önce

  oyun ücretlimidir paralıysa indiremem ne olur hemen cevap

  • Admin
   6 sene önce

   Deneme sürümünü ücretsiz indirebilirsin.

 • Mustafa
  6 sene önce

  18 GB ne ettin