Thief Deadly Shadows ikon

Thief Deadly Shadows

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 10 / 5,00
Loading...

ION Storm tarafından geliştirilen ve Eidos tarafından piyasaya sürülen Thief Deadly Shadows aksiyon türünde bir oyun.

Bir serinin devam oyunu olan Thief Deadly Shadows, uzun bir süre sonra oyunseverlerle buluştu. Aradan uzun zaman geçtiğinden dolayı bu tarz devam oyunlarının en önemli dezavantajı geçmişte oynayıcı kitlelerinin yaş grubunun değişmiş olmasından dolayı beklentilerin de değişmesidir. Oyunumuz Thief Deadly Shadows ise bu sıkıntıya düşmeden hem geçmişte serinin diğer oyunlarını oynayanlara hem de aksiyon türünde kaliteli bir oyun arayanlara iyi bir deneyim vaat ediyor.

FPS yani oyunu kahramanın gözünden oynayabildiğimiz gibi üçüncü şahıs gözünden de oynayabildiğimiz oyunda Garrett adında usta bir hırsıza hayat veriyoruz. Oyunun başlarında amaçsız olarak sokak serserisi şeklinde gezinen Garrett daha sonra özel bir topluluk tarafından yetiştirilmiş usta bir dövüşçü olduğunu ve karanlık çağ adı verilen son derece kötü bir çağı engelleme görevi olduğunu kahinlerden öğreniyor. Bunu yapmak için ise toplum ve yönetimin arasının çok kötü olduğu kentte gizli kütüphanelerden bilgi çalmaya çalıştığımızda oyunda kahinlerden, bu bilgiler sayesinde karanlık çağın önüne geçebileceğimizi öğreniyoruz.

Son derece dikkatli olmamız gereken oyunda klasik FPS’lerde ortaya atlayıp hızlı hareketlerle düşmanı etkisiz hale getirme yönteminin işe yaramadığını görüyoruz. Son derece sakin ve zeki şekilde hareket etmemiz gerekiyor. Oyunda hem saklanma hem de savunma yapabilme amacıyla çeşitli silahlar bulunuyor. Örneğin ses çıkararak dikkatleri başka yöne çekmek için gürültü oku, duvarlara tırmanmak için özel eldivenler ve kapıları açabilmek için maymuncuklar kullanıyoruz. Oyun esnasında çaldığımız parçalar ile yeni malzemeler almamız da mümkün.

Deus EX 2 gibi iyi bir oyun motoruyla geliştirilen oyun, grafiksel olarak son derece iyi ve yüksek çözünürlüklü grafikleri ile karşımıza çıkıyor. Oyunda çevrede olup bitenleri anlamak ve önlemimizi almak için sesler çok önemli olduğundan oyunda seslerin üzerinde çok durulmuş. Geçmişte oyunun önceki versiyonlarında da olduğu gibi çok kaliteli olan ses özelliği bu oyunda da devam ettirilmiş.

Geçmişte bu oyunu oynayanlar yada klasik FPS oyunlarından sıkılıp yeni bir macera arayanlar için Thief Deadly Shadows son derece iyi ve kaliteli bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

En son Ara 31, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Eski bir oyun olmasına rağmen iyi grafikler
  • Korkutucu olabilen atmosferik mekanlar
  • Çevreyi keşfetmek çok eğlenceli
  • Gerçekçilik ve eğlenceyi güzel harmanlayan saklanarak ilerleme
  • Üst düzey hikaye ve seslendirmeler
Eksileri
  • Uzun yükleme süreleri
  • Bazı görevlerin ne olduğu pek anlaşılmıyor

Thief Deadly Shadows Tanıtım Videosu

Thief Deadly Shadows oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Thief Deadly Shadows YAPILAN YORUMLAR