Thief: The Dark Project

Thief: The Dark Project

LisansDeneme Sürümü 0TL
Dilİngilizce
Dosya Boyutu44.6 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8
Eklenme TarihiAralık 19th, 2015
Hemen indir (44.6 MB)
1547 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...Loading...

Looking Glass Studios tarafından geliştirilen ve Eidos Interactive tarafından yayınlanan Thief: The Dark Project aynı zamanda aksiyon türünde bir serinin ilk oyunu olma özelliğini de taşıyor.

Orta Çağ’da ve The City adı verilen bir kentte geçen oyunda son derece profesyonel ve iyi bir hırsız olan Garrett isimli karakteri canlandırıyoruz. Aynı zamanda FPS yani oyunu karakterin gözünden oynamamıza olanak sağlayan Thief: The Dark Project, ilk defa bir hırsızlık oyununda FPS kullanılması ile de önemli bir unvanı elinde bulunduruyor.

3 boyutlu bir alanda oynadığımız oyunda stoğumuz silahlar ve itemler olmak üzere iki temel birimden oluşuyor. 12 büyük seviyenin bulunduğu oyunda her seviyede oyuncu oyunun zorluk seviyesine göre çeşitli görevleri yerine getirmeye çalışıyor. Çatışma ve dövüşten çok gizliliğin önem arz ettiği oyunda başarılı olabilmek için son derece dikkatli, sessiz ve tam bir hırsız gibi davranmamız gerekiyor. Oyun bu yönüyle de bir çok FPS ve aksiyon oyunundan da ayrılıyor. Seslerin ipucu yerine geçtiği ve son derece önemli olduğu oyunda ses tasarımları oldukça kaliteli ve güzel gerçekleştirilmiş. Bu özelliği ile oyun benzerlerinden de son derece ayrılıyor. Ana karakterimiz Garrett’in yanında koruyucular Orland, Artemus, rakipler Constantine ve Vİktoria, şehir halkından Cutty ve Basso the Boxman gibi çeşitli ve oyuna renk katan karakterler de bulunuyor.

Canlandırdığımız ve kontrol ettiğimiz karakterimiz Garrett’in kullanımına sunulan çok sayıda silah ve araç da bulunuyor. Bunların arasında broadhead adı verilen temel seviyede keskin başlı savaş malzemesi, ucunda ateş kristali bulunan ve patlama yapmayı sağlayan ateş oku, içinde hava kristalleri bulunan gaz oku, dikkatleri başka yöne dağıtmak için gürültü yapıcı bomba ve çeşitli eldivenler bulunuyor.

Dönemine göre oldukça iyi grafiklere ve son derece kaliteli seslere sahip olan Thief: The Dark Project nostalji yapmak ve farklı bir tarzda aksiyon oyunu oynamak isteyenlere son derece iyi bir alternatif sunuyor.

Artıları
  • Muhteşem oynanış
  • Üst düzey yapay zeka
  • Harika oyun sesleri
Eksileri
  • Multiplayer seçeneği bulunmuyor


YORUM YAZIN

İsim : E-Mail :