Throne of Darkness ikon

Throne of Darkness

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 10 / 5,00
Loading...

Throne of Darkness, aksiyon RPG türünde Click Entertainment tarafından geliştirilmiş ve Sierra Entertainment Unc. tarafından yayınlanmış bir oyun.

Feodal Japonya temalı oyunda aksiyon türünün klasik özellikleri ile birlikte bu türde çok fazla karşımıza çıkmayan tarihi Samurai ve Ninja karakterlerini de kontrol edebilme ve savaşabilme imkanı tanıyor. Her savaşçı için farklı stoklara sahip olmamızın yanı sıra düşmanlara karşı kendimizi daha iyi savunabilmek ve savaşabilmek için çeşitli ayar yapmamıza da olanak tanıyor. Dört savaşçıdan oluşan her bir partide savaş anında savaşçılardan sadece bir tanesini kontrol edebiliyoruz. Savaşçılar arasında geçiş yapabilmek için ise ekranda bulunan sembolleri yada boşluk çubuğunu kullanmamız gerekiyor.

Yamato adında Feodal Japonya’da bir yerde geçen Throne of Darkness’da Yamato, Shogun Tsunayoshi ve dört savaş lordu tarafından yönetilmektedir. Topraklar üzerindeki tüm gücü eline geçirmek isteyen Tsunayoshi şeytani bir general olan Zanshin’e dönüşerek ortalığı karıştırmaya başlar. Bu karışıklık esnasında ise Daimyo ve yedi Samurai Zanshin’e karşı çıkar ve Yamato’yu kurtarmak için var gücüyle mücadele etmeye başlar. Oyun işte, böylesine ilginç ve fantastik bir konuya sahip.

Bir klan seçtiğimiz oyunda, oyunun başındaki saldırılardan bir kale sayesinde kurtulan Daimyo ile oynayabileceğimiz dört farklı klan bulunuyor. Bunlar liderliğini Mori Motonari’nin yaptığı Mori Klanı, liderliğini Oda Nobunaga’nın yaptığı Oda Klanı, liderliğini Toyotomi Hideyoshi’nin yaptığı Toyotomi Klanı ve liderliğini Tokugawa Ieyasu’nun yaptığı Tokugawa Klanı. Aynı zamanda seçilebilen 7 ayrı sınıfın da bulunduğu oyunda seçtiğimiz sınıfların her birinin kendine özel bazı özellikleri bulunuyor. İsimleri Swordman, Archer, Brick, Wizard, Berserker, Ninja ve Leader olan bu sınıflar sayesinde çeşitli özelliklere sahip olmuş oluyoruz. Örneğin Archer, çeşitli silahlarda uzmanlık ve yakın dövüşte çok sık faydalanılan yay ve okta en iyisi olarak karşımıza çıkıyor.

Arkadaşlarımızla oynayarak oyunu daha da keyifli hale getirmemize imkan sağlayan çoklu oyuncu desteği de bulunan oyunda, ister Sierra On-line sunucuları istenilirse de TCP/IP LAN ile yerelde çoklu oyuncu modunu kullanmak mümkün oluyor.

Yapımcıları Diablo’yu yapan ekip olduğundan dolayı yer yer Diablo zevki veren oyun, ortalama üstü grafikleri ve ses efektleri ile karşımıza çıkıyor. Genel olarak iyi ve kaliteli özellikleri ile karşımıza çıkan Throne of Darkness oyunseverler için güzel bir alternatif.

En son Ara 31, 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Yenilikçi savaş sistemi
  • Tutarlı oyun hikayesi
Eksileri
  • Yetersiz grafikler

Throne of Darkness Tanıtım Videosu

Throne of Darkness oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TAVSİYE İÇERİKLER
Throne of Darkness YAPILAN YORUMLAR