TimeShift ikon

TimeShift

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 10 / 5,00
Loading...

TimeShift Saber ve Atari Interactive ortaklığıyla geliştirilmiş ve satışa çıkmış olan bir FPS oyunudur. Oyun 2005’te çıkması planlanırken birçok aksaklık ve erteleme yüzünden ancak 2007’de büyük beklentiler ile satışa çıktı.

Oyunda çok sayıda silahla karşılaşacaksınız. Silahlar üzerine çok fazla çalışılmış, bazı silahlar gerçeğini birebir yansıtıyor. Oyunda kullanabileceğiniz silah ve araç sayısı çok fazla.

TimeShift oyunu GTA oyunlarını andırıyor. Oyunda kullanabileceğiniz çok çeşitli patlayıcı madde ve yok edici savaş araçlarını yer alıyor. Bunları kullanmaktan çok zevk alacaksınız.

Oyunda karakterimiz Michael Swift ile zamanın değişebileceğine şahit olacağız.  Biraz Half Life tadında geçen oyunumuzun kaba hikayesi ise şöyle: Michael Swift’e zamanı kontrol edebilen, üstün özellikli ‘’Beta Suit’’ adında bir giysi giydirilir. Ee, zamanı ileriye ve geriye alabilen bu giysinin yaralarımızı iyileştirmesi ve giydiğimiz zırhları yenilemesi oyunun orijinal hikayesinin temelini oluşturuyor. Ancak şöyle bir sorun var ki bu giysiyi bizden önce deneyen olmadı, çünkü ‘’Beta Suit’’ henüz yapım aşamasında ancak hasta ruhlu düşmanlar kliniğimizi bastığı için apar topar giymek zorunda kaldık.

Oyunun iyi yönlerinden bahsedelim biraz. Sesler. Evet, birçok oyunun aksine TimeShift’de seslendirmeler bakımından oldukça iyi bir iş çıkarılmış. Özellikle ana karakterlerin seslendirmeleri oldukça güzel bir şekilde işlenmiş. Karakterlerin dudaklarıyla olan uyumları da harika. Bunun yanı sıra oyunda birçok farklı müzik parçası kullanılmış. Bu parçalar da oyunun atmosferine güzel bir şekilde oturmuş ve bizi sıkmıyor.

Oyundaki mekanikler de bir harika! Bir bakmışsınız kendinizi onlarca düşmanın arasında bulmuşsunuz ve hepsini yere sermek için bir an için kıyafetinizin üstün özellikleri sayesinde zamanı durduruyor düşmanların yerini iyice tespit ediyor ve zamanı yeniden başlatıp hepsini tek tek kafadan indiriyorsunuz. Bu sahnelerde ekrana sıçrayan kanlar da cabası. Ha, düşman çok mu geldi, zamanı biraz geri alalım da düşmanın nerede bizi pusuya düşüreceğini önceden bilelim. İşte oyunun büyük bir kısmı böyle sahnelerden oluşuyor. Ayrıca bu sahneleri yaşarken birçok farklı silah kullanabiliyoruz ve bu silahların vuruş dinamikleri gerçekten oldukça iyi.

Grafiklere gelecek olursak, TimeShift 2007 yılında yapılmış bir oyun gibi durmuyor. Çünkü 2010’da çıkmış birçok oyunla hemen hemen aynı grafiğe sahip. Silah kaplamaları, gölgelendirmeler ve ışıklar oldukça iyi şekilde oyuncuya sunulmuş.

En son Nis 23, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Zamanı yavaşlatma, durdurma, geri alma gibi süper özellikler
  • Süper silah çeşitleri
  • Düzgün çalışan online mod
Eksileri
  • Görevler yeteri kadar ilginç değil
  • Dövüş tekrar edici olabiliyor

TimeShift Tanıtım Videosu

TimeShift oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

TimeShift YAPILAN YORUMLAR