Tomb Raider 4 The Last Revelation

Tomb Raider 4 The Last Revelation

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu11.8 MB
İşletim SistemiWindows XP / 7 / 8 / Vista
Eklenme TarihiAralık 20th, 2015
Hemen indir (11.8 MB)
4921 kez indirildi

Puanlama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
(12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...Loading...

Tomb Raider 4 The Last Revelation, Core Design tarafından geliştirilen macera türündeki Tomb Raider serisinin bir oyunu.

Hemen hemen tüm oyunseverlerin bildiği ve en azından kulak aşinalığı olan bir oyundur Tomb Raider ve ana karakteri Lara Croft. Akıllara güzelliği ve atlama, zıplama, yüzme gibi çeşitli hareketleri yapabilmesiyle kazınan Lara Croft, serinin bu oyununda da oyunseverlere iyi bir macera oyunu deneyimi vaat ediyor.

Serinin diğer oyunlarına nazaran çok büyük değişikliklerin bulunmadığı oyunda karanlık ve sessiz ortamlar daha çok ön plana çıkarılmış. Diğer oyunlardan farklı olarak oyunun eğitim bölümünde Lara’nın 16 yaşına dönüyoruz. Burada Lara’nın patronu von Croy ile Kamboçya’da katıldığımız bir eğitim göreviyle oyuna dahil oluyoruz. Bu görev özellikle daha önce serinin diğer oyunlarını oynamamış olan oyuncular için oldukça faydalı.

Mısır piramitlerinde geçen macerada toplam 43 bölüm bulunuyor ve yine karşımıza çıkan pek çok düşmanla mücadele ediyoruz. Düşmanların çoğunluğu ölümsüzlüğü bulunan iskeletlerden oluşmakta. Çeşitli silahlar kullanarak bu iskeletlerden kurtulmaya çalışıyoruz. Ayrıca oyunda seviye olarak ilerleyebilmek için konulmuş bulmacalar bulunuyor. Bununla birlikte kullandığımız silahların arasına roketatarlar ve yeni tüfekler de eklenmiş durumda ve oyun içerisinde motosikletten jipe kadar çok çeşitli ve değişik aracı kullanmamız da mümkün.

Daha önce serinin diğer oyunlarını oynamayanlar oyuna alışana kadar biraz zorluk yaşasalar da Tomb Raider 4 The Last Revelation son derece iyi bir oynanabilirlik sunuyor.

Grafiklerinin başarısı ile bilinen Tomb Raider serisinin bu oyunda da gayet iyi grafikler oyuncuyu bekliyor. Ayrıca serinin bu oyununda 3D ekran kartı olan kullanıcılar için üç boyutlu modellemelerde kullanılan poligon sayısı artırılmış ve çok daha gerçekçi görüntüler elde edilmiş. Ayrıca oyunda efektler ve karakter modellemeleri oldukça dikkat çekiyor. Çok etkileyici şekilde tasarlanmış patlama ve ışık efektlerinin yanı sıra karakterler çok gerçekçi olarak tasarlanmışlar. Grafiklerin bu kalitesinin yanında ses ve müzikler de gayet kaliteli olmuş ve oyun için atmosferi tamamlayıcı etki yapmışlar.

Tomb Raider 4 The Last Revelation, sahip olduğu güzel ve atletik karakteri Lara Croft, kaliteli grafikleri, iyi seviyedeki oynanabilirliği gibi özellikleri ile hem serinin diğer oyunlarını oynayan hem de daha önce hiç Tomb Raider serisini oynamayan oyunseverler için gayet kaliteli ve güzel bir macera deneyimi sunuyor.

Artıları
  • Klasikleşmiş TR oynanışı
  • Serinin ilk 3 oyununa oranla baya geliştirilmiş
  • Sesler ve efektler çok başarılı
Eksileri
  • Günü geçmiş grafikler
  • Bazen sapıtan kamera açıları
Etiketler: , ,