Tomb Raider Chronicles ikon

Tomb Raider Chronicles

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 16 / 4,00
Loading...

Core Design tarafından geliştirilen Tomb Raider Chronicles aksiyon macera türünde bir oyun. Çok sayıda fanatiği ve oyuncusu olan bir seri oyunu olan Tomb Raider Chronicles, serinin diğer oyunlarıyla benzer bir oyun alanına sahip olsa da diğer oyunlarda görülen sorunlu kamera açıları ve yetersiz oyun kontrolü gibi bazı sorunların giderilmesiyle karşımıza çıkıyor.

Kahramanımız Lara Croft’un kayıp ya da ölmüş olması onun flashback olarak görünmesini engellemektedir. Bu durumu yaşayan Lara Croft’un bazı arkadaşları Croft Manor’a toplanarak, bizim de oyunda oynayacağımız olaylar olan, yaşadıklarını olayları anlatmaktadır. Birisi onun Roma’da yer aldığını, diğeri Rus Nükleer deniz altısında olduğunu, bir başkası ise İrlanda kırsalında yer aldığını anlatmaktadır.

Kahramanımız Croft, hala koşu, atlama, tırmanma, koşma gibi faaliyetleri yapabilirken oyunun bulmacaları etrafındaki blokları itmekten uzaklaşırken gizliliği kullanmaya yakınlaşmaktadır. Örneğin bir olayda Lara düşmanın arkasından sessizce yürür, envanterinden bir levye çıkartır ve bunu beynine saplar. Bununla beraber oyun serisinin temel dayanakları, kısa sürede karmaşık atlamalar, tırmanışlar ve uzun mesafeli atışlar yapmamız gereken bulmacalardır. Oyunun ana odak noktası olan bu bulmacalarla beraber ince ip üstünde yürüme ve hedef vurma gibi çeşitli aktiviteler de yer almaktadır.

Oyunda dikkat çeken noktalardan birisi de oyunun zorluk seviyesi. Zorluk seviyesinin bir hayli yüksek olduğu Tomb Raider Chronicles’da serinin önceki oyunlarını oynamayanlar ve iyi birer aksiyon macera oyuncusu olmayanlar bir hayli zorlanabilirler. Fakat bu zorluk oyunun oynanabilirliğini olumsuz etkilememiş. Oyun son derece güzel bir oynanabilirliğe sahip. Oyun, serinin diğer oyunlarına oranla çok daha iyi grafiklere sahip. Diğer oyunlarda çevre modellemeleri yeterli değil ve az miktardaydı. Bu durum düzeltilmiş ve daha gerçekçi ve göze hoş gelen bir yapıya kavuşmuş. Ayrıca oyun sesler açısından da gayet iyi ve yeterli bir durumda.

Tomb Raider Chronicles, aksiyon macera türü türünü seven ve iyi bir oyuncu olduğunu düşünen oyunseverlere güzel bir deneyim sunuyor.

En son Şub 14, 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Artıları
  • Oynanış daha çok çeşitlendirilmiş
  • Önceki oyunlara göre daha kısa
Eksileri
  • Hikaye yok gibi
  • Puzzle parçalarını aramak çok sıkıcı

Tomb Raider Chronicles Tanıtım Videosu

Tomb Raider Chronicles oyunundan görüntüler ve oyunun tanıtım videosu

Tomb Raider Chronicles YAPILAN YORUMLAR